Регистрация / Вход

Свежак

Оздоровление и закаливание детей летом в детском саду №5 города Вольнянска

ОЗДОРОВЛЕННЯ ТА ЗАГАРТУВАННЯ ДІТЕЙ ВЛІТКУ КДНЗ

«Ясла-садок №-5 «Казочка»

На даний період в закладі функціонує чотири групи загальною кількістю біля 70 дітей. В цьому році оздоровлення в нашому закладі проходять діти  міських дошкільних закладів №-3(11дітей) та №-6 (25 дітей). Дошкільний заклад насамперед дбає про те, щоб діти росли здоровими , веселими та бадьорими. Літо – найкраща пора, щоб розпочати рішучі дії задля зміцнення здоров’я дитини. Оздоровлення дітей в літній період – складова частина роботи дошкільного закладу зі зміцнення та збереження фізичного та психічного здоров’я дітей.

Літнє оздоровлення передбачає внесення змін у режим дня дітей, а саме:

- максимальне перебування дітей на свіжому повітрі;

- тривалість сну та інших видів відпочинку повністю відповідають віку                    

- забезпечення достатньої рухової активності впродовж дня;

- проведення загартовуючих процедур.

Загартовуючі процедури включають в себе: сонячні та повітряні ванни впродовж дня, водні процедури: вмивання прохолодною водою, мале омовіння рук та обливання стоп ніг, точковий масаж, ритмічна гімнастика та гімнастика пробудження,  дозований біг, ходьба босоніж.

Діти прагнуть повітря, сонця, прохолоди, води, що освіжає в спеку. Їм хочеться якомога більше гуляти серед чудової природи й активно рухатися – бігати, стрибати, лазити. Особливо наша малеча полюбляє бавитися в затінку  березового гаю, адже там повітря особливо насичене киснем.

В літній період з вихованцями не проводяться навчальні  заняття, а вся робота  направлена на організацію   фізкультурно-оздоровчого та художньо-естетичного напрямків.

Впродовж дня з дітьми проводяться рухливі та спортивні ігри, ігри-естафети, з м’ячами. Полюбляють діти гратися з піском. Художньо-естетичний напрямок включає в себе слухання класичної та дитячої музики, проведення музично-дидактичних ігор, танцювальних рухів. Окрім того проводиться робота з образотворчого мистецтва: діти малюють, ліплять, конструюють, проводяться конкурси малюнків на асфальті, веселі музично-фізкультурні  розваги.    

Особлива увага в літній період приділяється харчуванню дітей. Раціон включає м'ясні, молочні та рибні страви,  збагачується раціон за рахунок свіжих овочів, фруктів, зелені, соків.

Саме літній період особливо сприятливий для початку загартування дитячого організму. В процесі загартування підвищується стійкість дитячого організму до змін у навколишньому середовищі, тренується реакція на перепади температури. Загартування поліпшує обмін речовин, добре впливає на роботу дихальної, серцево – судинної систем, підвищує імунітет дитини.

Вольнянский Край / Видео журнал Вольнянска 2012-2019