Регистрация / Вход

Поделитесь ссылкой с друзьями

Замкнуте коло Водоканалу

Вже не один місяць триває протистояння вільнянців та КП «Облводоканал» ЗОР стосовно питання виносу вузлів обліку води за межі приватних дворів. І вже, йдучи вулицями нашого міста, навіть можна побачити не тільки початкову стадію, а й вже зроблені «під ключ» ці самі колодязі. Поки що це поодинокі випадки виконання умов Водоканалу, та й то деякі з цих колодязів власники приватного сектору зробили тільки тому, що була у цьому нагальна потреба. Так, наприклад, у мого сусіда - прорвало трубу у самому колодязі.

А що ж стосовно інших власників домогосподарств? Інші обурені, бо навіщо ж це робити, якщо в дворі вже є зроблений до ладу цей оглядовий колодязь, в якому підключено до вхідної водопостачальної мережі повірений лічильник холодної води. Але, з погляду КП «Облводоканал» ЗОР це зроблено не по закону, бо знаходиться не на межі балансової належності.

А що ж то за звір такий ота межа балансової належності? Як зазначено у Законі України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», який спирається на Порядок оснащення будівель вузлами комерційного обліку, термін «межа майнової належності» означає точки розмежування зовнішніх водопровідних мереж від приєднаних до них відповідних мереж будівлі за ознаками права власності або іншого речового права.

Перегорнувши не одну сторінку інтернет мережі у пошуку якомога більшої інформації по цьому питанню, я знайшла навіть офіційну відповідь НКРЕКП до КП «Облводоканал» ЗОР датовану останнім 12.03.2021 де чорним по білому написано, що вимог для перенесення споживачем вузла комерційного обліку води, раніше встановленого згідно з проектною документацією, розробленою з урахуванням технічних умов на приєднання до централізованих систем водопостачання та водовідведення, виданих виробником, чинне законодавство не передбачає.

Тобто, якщо у мене є повний комплект документів Проекту, то нічого робити не треба. Особисто я та й багато з інших мешканців вулиці Дніпровська подивилися на плани своїх домівок у Технічному паспорті будинку, бо інших проектних документів на будинок, збудований у 60-х роках 20 сторіччя не має, і … не зрозуміли де ж вона ота межа знаходиться і де ж тоді рити оту нову яму. До того ж Закон не потребує видачі технічних умов та інших вимог до встановлення вузла комерційного обліку, щоб вирити нову яму під новий колодязь.

Наприкінці квітня я запросила представників Вільнянської дільниці водовідведення, щоб вони показали де ж мені треба буде робити новий вузол обліку, якщо вже існуючий їм не підходить. Виявилося, що мій будинок знаходиться останнім на лінії водогону і рити колодязь треба буде на іншій стороні вулиці на відстані 4 (чотирьох) метрів від новозробленого колодязя сусіда.

Я спитала у представника (Філіпенко І. Є.) чи може він зробити схему водогону для мене, як їхнього абонента на майбутнє, бо на даний час ні грошей, ні інших ресурсів моя сім’я не має на проведення цих робіт. Дякую, що не відмовили і таки зробили схему. Але ж за словами Філіпенко І. Є. ця схема носить тільки рекомендаційний характер. Я поцікавилася, а де ж таки и хто може зробити офіційний робочий проект і схему балансової належності мереж водопостачання, на що мені відповіли, що цим займається фізична особа підприємець Трегуб К. В.

Крім того, на офіційній сторінці НКРЕКП у розділі «Питання – відповіді» я знайшла роз’яснення цього ж таки Регулятора про місце встановлення вузлів (засобів обліку) води: «При цьому звертаємо увагу, що Закон про облік та Порядок не передбачає вимоги щодо необхідності перенесення вже встановлених на момент набрання чинності цим Законом вузлів обліку води». Нагадаю, Закон «Про комерційний облік…» датований 2017 роком, а «Порядок оснащення будівель вузлами комерційного обліку» датований 2018 роком.

То виходить, що практично усім мешканцям приватного сектору Вільнянська не треба нічого робити, бо лічильники води були встановлені задовго до цього Закону? То де ж таки правда? Якесь замкнуте коло чи не правда?

Вольнянский Край / Видео журнал Вольнянска 2012-2019