Регистрация / Вход

Поделитесь ссылкой с друзьями

Социум

Вільнянські ювенальні поліцейські продовжують превентивні заходи з попередження пияцтва серед неповнолітніх

Інспектор ювенальної превенції Вільнянського відділення поліції відвідала  торгівельні заклади міста Вільнянськ, аби перевірити чи продають алкоголь чи сигарети підліткам. 
Під час відпрацювання поліцейська провела роз’яснювальну роботу з працівниками торгівлі щодо недопущення продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім та нагадала про відповідальність за порушення норм чинного законодавства у сфері продажу алкогольних та тютюнових виробів. Під час перевірки порушень законодавства не виявлено.

ДО УВАГИ АБІТУРІЄНТІВ!

Рятування людини у будь-якій надзвичайній ситуації — благородний, відповідальний і, водночас, небезпечний і складний шлях тих, хто за покликом серця обрав професію рятувальника. Ці сміливі, мужні й рішучі люди у нелегкій соціально-економічній і лолітичній ситуації сьогодні з честю виконують свій обов'язок перед народом, демонструючи наполегливість у виконанні поставлених завдань.
Впроваджуючи в життя девіз — «Запобігти, врятувати, допомогти», вони у скрутну годину завжди на сторожі життя і здоров'я громадян України, долають наслідки надзвичайних ситуацій, надають допомогу тим, кого спіткало лихо. Висококваліфіковані фахівці своєї справи, яких готують провідні вищі навчальні заклади цього профілю, завжди були, є і будуть взірцем високої професійної підготовки, самовідцаності і мужності.
ДСНС України запрошує на навчання:
1. Національний університет цивільного захисту України
61023, м. Харків, вул.Чєрнишєвська, 94
2. Львівський державний університет безпеки життедіяльності
79000, м. Львів, МСП, вул. Клеларівська, 35,
3. Академія пожежної безпеки ім. Героів Чорнобиля
18034, м.Черкаси, вул..Онопрієнка, 8
4. Віннииьке вище професійне училище цивільного захисту
21020, м. Вінниця, вул. Генерала Арабея, 7
За більш детальною інформацією щодо умов та порядку вступу звертатись до Токмацького МРС ГУ ДСНС України у Запорізькій області, за адресою: м. Токмак, вул. Чкалова, 76, або за тел. 2-98-08, 2-35-23 або 101.

15 травня – День сім’ї | Українська сім’я: як коронавірус вплинув на завантаження в сім’ї

Що входить до поняття «сімейні цінності»? Стаття 51 Конституції України наголошує, що «кожен із подружжя має рівні права і обов'язки у шлюбі та сім'ї». Водночас, все ще є сильними стереотипи щодо того, що чоловік має бути «годувальником сім’ї», а жінка повинна більше уваги приділяти догляду за дітьми. Такий підхід до розподілу обов’язків  може негативно відбитися на обох з них, адже жінка є фінансово залежною від чоловіка (а під час кризи чоловік теж може втратити роботу, особливо якщо працює в сфері, яка найбільше постраждала від карантинних обмежень, і тому втрата чоловіком джерел заробітку може викликати конфлікти в сім’ї), а чоловік, який багато працює, має дуже мало можливостей виховувати дітей і це віддаляє його від них і сім’ї в цілому та може спричинити перевантаження, погіршення стану здоров’я, конфлікти та розлучення.
 
Як вплинув карантин?
Значно збільшилося навантаження на жінок щодо виконання сімейних обов’язків, зокрема догляду за дітьми, які постійно перебувають вдома, приготування їжі. Якщо до того ж жінка ще й працює онлайн робочий день, навантаження збільшується вдвічі – втричі.
Якщо є випадки домашнього насильства, жінка не завжди може отримати необхідну психо-соціальну допомогу, тим більше піти з дому.
Збільшення навантаження та психоемоційне перенапруження призводять до збільшення рівня стресу в матерів та погіршення психоемоційного стану.
Всі ці дані свідчать про те, що в період коронавірусу важливим є підтримка з боку чоловіка у вихованні та догляду за дітьми, розподілу домашніх обов’язків. 
Сучасні умови праці, передусім робота онлайн, показує, що і жінка, і чоловік можуть працювати й заробляти гроші та поєднувати це з вихованням дітей, якщо рівною мірою до виховання дітей та домашніх обов’язків залучаються обоє.
 
Цікава статистика: в Україні спостерігається тенденція до зменшення кількості шлюбів. Наприклад, у 2007 році зареєстрували 416 тис. 427 шлюбів, а  2019 року – 237 858 шлюбів (кількість шлюбів зменшилася майже вдвічі - на 43%!).
За даними Інституту демографії, збільшився середній вік тих, хто одружується: для жінок до 25 років, для чоловіків – до 28 років. 
В Україні середній вік породіль – 27 років. За даними головного управління статистики, в Запорізькій області найчастіше народжують первістка в 26 років, а загальний середній вік матерів – 29 років. Порівняно з 1991 роком, кількість молодих матерів у віці 15 – 19 років зменшилась в 6 разів. При плануванні народження дитина жінка відповідально ставиться до його майбутнього, тому прагне народжувати в офіційному шлюбі. Якщо жінка живе в цивільному шлюбі, вона і її дитина не почувають себе захищеними. Тому якщо жінка спочатку жила в цивільному шлюбі, а потім вийшла заміж, то й діти народжуються пізніше.   
У Болгарії середній вік, коли жінки народжують першу дитину – 26 років, у Великобританії – 28,9 років,  у Польщі – 27,3 років, в Іспанії – 30,9 років. У середньому по Європейському Союзу – 29,1 рік.
Різні цінності, погляди на життя та кар’єрні плани стають причинами розлучень. У 90% розлучень діти залишаються з матір’ю. 30% матерів виховують дітей одні. 
У Запорізькій області в 4,5 рази більше одружень, ніж розлучень (9 595 одружень та 2010 розлучень). Наша область займає 7-ме місце в Україні за рівнем одружень і 6 – місце – за рівнем розлучень. Найбільше одружень – в м. Київ, найменше розлучень – у Закарпатській області.
 
За матеріалами сайту Запорізького благодійного фонду «Єдність» за майбутнє» 

Як коронавірус вплинув на країни з військовим конфліктом

75 років тому закінчилася Друга світова війна. На жаль, у XXI столітті вірус війни ще не подолано і військові конфлікти продовжуються в різних частинах світу, в тому числі, в Україні.  Пандемія коронавірусу в таких країнах – де додатковий виклик. Запорізький благодійний фонд «Єдність» за майбутнє» взяв участь у дуже важливій онлайн-зустрічі з міжнародними експертами,  який організував Джорджтаунський інститут щодо Жінок, Миру та Безпеки (Вашингтон, США). Цей інститут залучає поважних міжнародних експертів до обговорення питань Жінки, Мир, Безпека, зокрема, Хіларі Клінтон, Джона Керрі та ін. 
На цій зустрічі своїм досвідом та інформацією щодо впливу коронавірусу на країни, де триває військовий конфлікт – Сирія (Близький Схід), М’янма (Азія), Демократична республіка Конго (Африка) та Україна (Європа). 

Piccy.info - Free Image Hosting

У Сирії продовжуються військові дії, немає умов для дотримання карантину. Водночас, коронавірус – це можливість до миру, має бути мирний договір. Війна в Сирії – не проблема однієї Сирії, це регіональна та міжнародна проблема, тому варто об’єднати зусилля, відзначила Ражда Алталлі, співдиректорка Центру для демократичного громадянського суспільства, Сирія.

Piccy.info - Free Image Hosting

У М’янмі люди бояться, що помруть від голоду, бо немає їжі. В таборах біженців немає ніяких умов, немає води, щоб помити руки. Збільшується кількість померлих щодня. Тим не менш посилюються обстріли, в тому числі, обстріли цивільних та тих, хто протидіє коронавірусу. Немає доступу до онлайн-технологій – ні інтернету, ні технічних засобів. Вy Вy Ну, виконавча директорка Жіночої мирної мережі, М’янма.

Piccy.info - Free Image Hosting

Демократична республіка Конго зараз бореться одночасно і з коронавірусом, і з вірусом Ебола. Продовжуються напади на цивільних. Особливо страждають жінки. Дуже дорогі маски, тому жінки самі шиють їх. Були введені гендерно-чутливі обмеження – дозволили жінкам виходити щодня на вулицю в пошуках їжі. Значна роль місцевих медіа, які роз’яснюють людям, як треба поводити себе під час коронавірусу. Чучу Намегабе, засновниця та виконавча директорка Анзафріка.
В Україні в Донецькій і Луганській області більшість внутрішньо-переміщених осіб – жінки, які особливо вразливі під час періоду коронавірусу. Проблема з доступом до закладів охорони здоров’я. Зараз зупинився перетин контактної лінії, тому мало інформації про те, що відбувається на непідконтрольній території. Поліція активно контролює дотримання карантину і не приділяє достатньої уваги випадкам домашнього насильства, яке значно збільшилося. Жінок відправляють в неоплачувані відпустки, посилюється гендерна дискримінація на ринку праці. За даними кластеру охорони здоров’я (ВООЗ), в Донецькій області три лабараторії проводять тести, в Луганській області – одна. Тому й більше випадків коронавірусу виявлено в Донецькій області – 91, у Луганській області – 42.
Всі учасниці відзначили важливість залучення жінок до прийняття рішень, участі в мирних переговорах для встановлення стійкого миру.
За матеріалами сайту Запорізького благодійного фонду «Єдність» за майбутнє» 

Белки в вольнянском парке

Международный женский день 8 Марта на предприятии "Рост" в городе Вольнянске

90-річний ювілей святкував мешканець м. Вільнянська Радченко Василь Петрович

03 березня 2020 року свій 90-річний ювілей святкував мешканець м. Вільнянська Радченко Василь Петрович!
Міський голова Наталя Мусієнко і секретар ради Світлана Шраменко привітали ювіляра, та вручили йому грошову нагороду і вітальну адресу.
На жаль роки не журавлі. Вони не повертаються із вирію. А так хотілося б, щоб журавлині крила ніжно торкнулися і стерли сліди часу на обличчі таких порядних людей, завзятих, трудівників і самовідданих батьків, як Василь Радченко. Саме мудрістю і життєвим досвідом полонило кожне слово цього поважного чоловіка.
Народився Василь Петрович в с. Петрівка, Чернігівської області.
З 14 років пішов працювати в колгосп та паралельно навчався в школі. Пройшов службу в армії. Одружився, народили трьох дітей.
В 1970 році переїхали до Вільнянська. Пішов працювати на завод ім. Шевченка, «механік без диплома» так жартома називали його в колективі де він пропрацював майже 30 років. Здобув заслужений авторитет та повагу.
Більше 60 року пліч-о пліч з чоловіком була його дружина. Галина Григорівна теж працювала на заводі, а вдома в усьому підтримувала чоловіка.
Сім’я збудувала просторий будинок для великої родини, поралися по господарству та ростили доньку і двох синів. І сьогодні в цей знаменний ювілей вони разом в доброму здоров’ї, з оптимізмом і життєлюбністю зустрічають свою родину. Адже тепер, окрім трьох дітей вони мають семеро онуків і двох правнуків, які радують їх своєю турботою і увагою.
Шановний Василю Петровичу! Нехай кожен день дарує Вам радість і позитивні емоції, бо це і є запорука міцної родини і секрет довголіття.
 

Вольнянский Край / Видео журнал Вольнянска 2012-2019