Регистрация / Вход

Свежак

Социум

Хоробрий воїн, який назавжди залишився молодим

Здавалося б, можна жити, любити, народжувати дітей… Можна, але на жаль не усім. Жорстока війна, про яку більшість населення України знало тільки з розповідей своїх батьків, дідусів і бабусь, або бачило у кінофільмах, наразі вже 8 місяців триває в Україні. Багато справжніх воїнів і захисників Вільнянського краю після оприлюднення вранці 24 лютого жахливих новин про те, що ворог зайняв майже 70% території Запорізької області, відправилися боронити Батьківщину.

У далекому 1993 році у передостанній день жовтня у селі Богатирівка Михайлівської сільської ради народився жвавий хлопчина Артур Матевосян. Так сталося, що коли йому виповнилося два рочки, матері прийшлося залишити маленького Артурчика на виховання своїм батькам, але вона його не забувала та при нагоді поверталася додому, щоб пригорнути до себе синочка. Згодом, коли дідусь з бабусею відійшли у вічний спокій, опікунство над юнаком отримав рідний дядько Олександр, з яким Артур завжди радився та ділився своїми досягненнями. З самого малку хлопчина серед інших дітей виділявся тим, що завжди був готовий прийти на допомогу будь-кому і вважав, що ніколи не можна ображати слабших.

Закінчивши школу, хлопчина пішов навчатися до профтехучилища, де отримав освіту за фахом електрогазозварника. Не вагаючись одразу ж подав документи до Запорізького національного технічного університету, де провчившись 4 роки, мав завершити навчання, бо на той час вже мав дружину і новонародженого синочка. Але Артур не сидів вдома, а почав працювати, щоб була змога утримувати родину. Життя складне, а тому іноді трапляється так, що різні погляди на соціально-побутові питання стають причиною розірвання шлюбних відносин. Артур покинув родину, але завжди піклувався про сина.

У 2019 році молодик знайомиться з прекрасною дівчиною Маргаритою, яка стала для нього найкращою серед інших. Закохана пара майже ні на мить не розлучалася. Маргарита зізнається, що Артур підкорив її серце своєю чесністю та відповідальністю. Він ніколи не мав поганого настрою, а коли Рита через щось засмучувалася, то намагався її якомога швидше розвеселити.

-Мені дуже сподобалось, як Артур ставився до життя – він його любив й намагався іншим на своєму прикладі показати як це можна зробити, - розповідає Маргарита. – А ще я зрозуміла, що він прекрасний та люблячий тато. Ось, наприклад, ми з ним могли прогулюватися чи то в Богатирівці, чи то в Запоріжжі і якщо раптом Артур бачив, що десь поряд ображають дитину, то він обов’язково за неї заступиться. Він дуже любив дітей, а тому в його кишенях завжди знаходилися цукерки для малечі.

З 2018 року Артем працював на заводі «Запоріжсталь» і тому, коли 24 лютого в Україні почалися страшні події, він, не вагаючись, пішов до військкомату щоб відправитися на захист своєї держави. Долаючи ворога спочатку на Харківському напрямку, а потім під містом Бахмут Донецької області, Артур ні на мить не забував про свою кохану. Він навіть запропонував їй одружитися, на що Рита відповіла «так». 16 липня 2022 року в урочистій обстановці створилася нова українська родина.

Перебуваючи на фронті, Артур майже щодня телефонував своїй коханій дружині і вмовляв її не хвилюватися, запевняючи, що все буде добре, що ворог обов’язково буде переможений, а він, Артур, повернеться до неї. Одного дня юнак не зателефонував Риті, також й не прийшло від нього й смс-повідомлення, яке він завжди відправляв, якщо не міг зателефонувати особисто. За декілька днів до дому молодої родини під’їхав автомобіль і двоє військових сповістили сумну новину.

На жаль, хоробре серце справжнього волелюбного воїна зупинило свій рівномірний життєвий хід на початку жовтня. В останню путь Артура проводжала вся Богатирівка та Михайлівка, а також ті хто добре знав юнака. Кажуть, що чоловіки не плачуть, а лише засмучуються. Засмучено проводжали свого побратима товариші по службі, крадькома витираючи скупу чоловічу сльозу. 28 жовтня Артуру Матевосяну мало б виповнитися 29 років …

В Запорізькій області виявлено ботулізм! Будьте обережні!

З настанням спекотного періоду треба бути дуже обережними з продуктами харчування, які швидко псуються. Особливо прискіпливо треба купувати непатрану рибу, бо нещодавно в Запорізькій області вже стався випадок виявлення захворювання на ботулізм з двома потерпілими, які знаходяться в  край тяжкому стані.

Як повідомили в ГУ Держпродспоживслужби в Запорізькій області, ці потерпілі придбали в одному з мережевих магазинів Запорізької області чищеного в’яленого ляща, виробником якого було зазначено фірму ТОВ «МБК-Продукт». В ході перевірки з’ясувалося, що це товариство вже давно припинило своє існування, а отже всі документи на рибну продукцію від ТОВ «МБК-Продукт» вважаються підробленими.

При перших симптомах захворювання на ботулізм, які можуть проявлятися у сильно вираженій сухості у роті, порушені зору, запамороченні, нудоті, блюванні, підвищеній стомлюваності, слабкості у м’язах треба обов’язково звернутися за медичною допомогою.

Пенсії в селі й надалі будуть розносити поштарі

Близько трьох місяців українські пенсіонери з великими сподіваннями чекали приходу до їх домівок поштаря «Укрпошти», який приносить їм пенсію і завжди розпитували «ну а наступного місяця як буде: ви принесете, чи доведеться їхати до райцентру?». Зі сподіваннями тому, що Постанова Кабміну №277 від 29.03.2021 року «Про додаткові заходи щодо організації виплати і доставки пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України» зобов’язувала  перевести всі пенсійні виплати на банківські картки з 01 вересня 2021 року.

І ось 26 червня Кабінет Міністрів України прийняв нову Постанову №546, якою скасував примусове переведення пенсій і соціальної допомоги на карткові рахунки. Це сталося за сприяння звернень небайдужих губернаторів, народних депутатів та місцевих очільників, а також численних скарг пенсіонерів на адресу КМУ. Відтепер пенсіонери мають змогу самостійно обирати, де їм краще обслуговуватися – в банку чи на Укрпошті.

Та й самих банкоматів, які б дозволяли знімати готівкові кошти, в населених пунктах України налічується усього 4%, невеличкі села та смт й зовсім не мають бодай якихось банківських представництв. Якщо одержувач пенсії та соцдопомоги отримує кошти через банківські установи за місцем проживання, то оплата з послуг цих грошей здійснюється за рахунок клієнта. Тоді як АТ «Укрпошта» доставляє пенсії «до дверей» за рахунок держави.

Шахраї активізувалися – будьте пильні

Від шахраїв ніхто не захищений, але ж, як кажуть, попереджений значить озброєний. Тому хочеться попередити читачів: не довіряйте і не розповідайте нікому про себе нічого в телефонній розмові особливо тоді, коли дзвонять з незнайомого номеру і називають вас за ім’ям.

Бо один з таких шахраїв нещодавно дзвонив мені. І розмова почалася з того, що він називає моє ім’я та балакає зі мною на «ти», тобто так, як розмовляють між собою давні знайомі. На моє питання «а хто це, бо по голосу не впізнаю, та ще й незнайомий номер» шахрай відповів «та це ж я, твій кум» і одразу спробував перевести розмову на мене, запитавши як в мене справи.

Ось тут в мене закралася підозра і я зрозуміла, що далі він спробує мене «розвести на гроші». І дійсно. Він почав, трохи заїкаючись, казати мені що хоче просити про послугу позичити гроші. Я йому кажу, що можу дати тільки особисто в руки і питаю де можемо зустрітися, а він відразу питає про те де мені зручно, тим самим надіючись, що я промовлюся і він взнає де я проживаю. Але коли я наполегливо кажу йому, що сама підійду або під’їду туди, куди він скаже, то у відповідь я не почула нічого, бо цей шахрай кинув слухавку.

Ще раз і раз наполегливо хочеться застерегти літніх людей: не вірте ні в які «ваш син (онук) потрапив у ДТП», або «я ж твій товариш, кум чи брат»! Це все шахраї.

Пластикові пакети під забороною

01 червня у Верховній Раді України був прийнятий Проект Закону про обмеження обігу пластикових пакетів на території України. Але до введення в дію цього закону будуть ще передувати через шість місяців з дня набрання ним чинності.

Цей закон передбачає заборону безоплатної реалізації пластикових пакетів (надтонких, тонких, оксорозкладних) в об'єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг. Однак, цей закон не забороняє реалізацію надтонких пластикових пакетів шириною до 225 міліметрів (без бокових складок), глибиною до 345 міліметрів (з урахуванням бокових складок), довжиною до 450 міліметрів (з урахуванням ручок), які призначені для пакування та транспортування свіжої риби, м'яса, сипучих продуктів, льоду. Такі пакети зазвичай розповсюджуються в об'єктах роздрібної торгівлі як первинна упаковка. Усі біорозкладні пакети повинні будуть мати спеціальне маркування, затверджене Кабінетом Міністрів України.

За порушення умов цього закону вперше на суб’єктів господарювання буде покладено штраф від п'ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Якщо на протязі трьох років вчинення порушення суб’єкт господарювання був знову «спійманий на гарячому», то розмір штрафу становитиме від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Свято випускного вечора молодшої школи: що обрати?

Не знаю у кого з чим асоціюється кінець травня, а в мене особисто з цвітінням каштанів, півонії і гучним останнім дзвоником у школі. Для когось цей дзвінок у школі звучить дійсно в останнє, а далі буде університет, а хтось, як, наприклад, мій син, переходить із молодшої школи у середню і це означає, що попереду це багато таких дзвоників.

Але ж, переступаючи цей рубіж, дитина вже стає дорослішою, і нам, батькам, дуже хочеться, щоб у дитини залишилася добра згадка на довгі роки про цей момент. І ось тут постає питання, а яким чином це зробити?

Самий простий варіант, який існував ще за царя Панька – після урочистого вручення табелів про успішність з рук дирекції школи дітей запрошують за солодкий стіл, а трохи пізніше діти разом з батьками відзначають цю подію у якомусь затишному кафе чи ресторані, а то й навіть на природі.

Особисто мені оті «посиденьки» не до вподоби. Я вважаю за найкраще для дитини це цікавий активний відпочинок. Працюючи в Запоріжжі і спілкуючись там з іншими батьками, я взнала що мою думку поділяє їх більша частина. Взагалі то вони мені й порекомендували декілька варіантів: кімнати квестів, лазертаг (подібна до пейтболу лазерна «стрілялка») або ж наукові музеї-студії. Я вже не кажу про знамениту Хортицю, Асканію-Нова, контактний зоопарк, кіно- та просто театри і, звісно ж, цирк. Ціна питання на дитину виходить кругленька, але можна знайти, щоб ця подія якось запам’яталась.

А що ж може запропонувати наше рідне місто? На жаль тут вибір не багатий від слова «зовсім», але ж таки є. Це робота аніматорів і невеличкі різноманітні шоу: мильних пузирів, паперове та інше. Сумарна ціна за такий випускний вечір трохи кусається, зате не треба нікуди їхати. А це означає, що не потрібно шукати та наймати автобус для дітей, держати на контролі тих, хто захитується під час поїздок.

Трохи сумно, що у нашому містечку так мало пропозицій для активного відпочинку дітей. А попереду літо …

Замкнуте коло Водоканалу

Вже не один місяць триває протистояння вільнянців та КП «Облводоканал» ЗОР стосовно питання виносу вузлів обліку води за межі приватних дворів. І вже, йдучи вулицями нашого міста, навіть можна побачити не тільки початкову стадію, а й вже зроблені «під ключ» ці самі колодязі. Поки що це поодинокі випадки виконання умов Водоканалу, та й то деякі з цих колодязів власники приватного сектору зробили тільки тому, що була у цьому нагальна потреба. Так, наприклад, у мого сусіда - прорвало трубу у самому колодязі.

А що ж стосовно інших власників домогосподарств? Інші обурені, бо навіщо ж це робити, якщо в дворі вже є зроблений до ладу цей оглядовий колодязь, в якому підключено до вхідної водопостачальної мережі повірений лічильник холодної води. Але, з погляду КП «Облводоканал» ЗОР це зроблено не по закону, бо знаходиться не на межі балансової належності.

А що ж то за звір такий ота межа балансової належності? Як зазначено у Законі України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», який спирається на Порядок оснащення будівель вузлами комерційного обліку, термін «межа майнової належності» означає точки розмежування зовнішніх водопровідних мереж від приєднаних до них відповідних мереж будівлі за ознаками права власності або іншого речового права.

Перегорнувши не одну сторінку інтернет мережі у пошуку якомога більшої інформації по цьому питанню, я знайшла навіть офіційну відповідь НКРЕКП до КП «Облводоканал» ЗОР датовану останнім 12.03.2021 де чорним по білому написано, що вимог для перенесення споживачем вузла комерційного обліку води, раніше встановленого згідно з проектною документацією, розробленою з урахуванням технічних умов на приєднання до централізованих систем водопостачання та водовідведення, виданих виробником, чинне законодавство не передбачає.

Тобто, якщо у мене є повний комплект документів Проекту, то нічого робити не треба. Особисто я та й багато з інших мешканців вулиці Дніпровська подивилися на плани своїх домівок у Технічному паспорті будинку, бо інших проектних документів на будинок, збудований у 60-х роках 20 сторіччя не має, і … не зрозуміли де ж вона ота межа знаходиться і де ж тоді рити оту нову яму. До того ж Закон не потребує видачі технічних умов та інших вимог до встановлення вузла комерційного обліку, щоб вирити нову яму під новий колодязь.

Наприкінці квітня я запросила представників Вільнянської дільниці водовідведення, щоб вони показали де ж мені треба буде робити новий вузол обліку, якщо вже існуючий їм не підходить. Виявилося, що мій будинок знаходиться останнім на лінії водогону і рити колодязь треба буде на іншій стороні вулиці на відстані 4 (чотирьох) метрів від новозробленого колодязя сусіда.

Я спитала у представника (Філіпенко І. Є.) чи може він зробити схему водогону для мене, як їхнього абонента на майбутнє, бо на даний час ні грошей, ні інших ресурсів моя сім’я не має на проведення цих робіт. Дякую, що не відмовили і таки зробили схему. Але ж за словами Філіпенко І. Є. ця схема носить тільки рекомендаційний характер. Я поцікавилася, а де ж таки и хто може зробити офіційний робочий проект і схему балансової належності мереж водопостачання, на що мені відповіли, що цим займається фізична особа підприємець Трегуб К. В.

Крім того, на офіційній сторінці НКРЕКП у розділі «Питання – відповіді» я знайшла роз’яснення цього ж таки Регулятора про місце встановлення вузлів (засобів обліку) води: «При цьому звертаємо увагу, що Закон про облік та Порядок не передбачає вимоги щодо необхідності перенесення вже встановлених на момент набрання чинності цим Законом вузлів обліку води». Нагадаю, Закон «Про комерційний облік…» датований 2017 роком, а «Порядок оснащення будівель вузлами комерційного обліку» датований 2018 роком.

То виходить, що практично усім мешканцям приватного сектору Вільнянська не треба нічого робити, бо лічильники води були встановлені задовго до цього Закону? То де ж таки правда? Якесь замкнуте коло чи не правда?

Вольнянский Край / Видео журнал Вольнянска 2012-2019