Регистрация / Вход

Свежак

Дотримуйтесь правил пожежної безпеки під час експлуатації опалювальних приладів. Трагічний випадок на Святвечір

Порушення правил пожежної безпеки при експлуатації опалювальних приладів – досить поширена причина виникнення пожеж у побуті в холодну пору року.

З початку 2016 року у Вільнянському районі виникло 2 пожежі з причини порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації печі на твердому паливі та 1 пожежа, яка сталась 06 січня, з причини порушення правил пожежної безпеки при експлуатації електронагрівального приладу.

Так, 06 січня 2016 року о  12 год. 02 в. на ПЗЧ 18–ДПРЧ ГУ ДСНС України у Запорізькій області надійшло повідомлення від червового Вільнянського відділення поліції Ленінського відділу ГУ Нацполіції Запорізької області  про те, що в дачному будинку на території Люцернянської сільської ради в садовому товаристві «Копровик» внаслідок пожежі виявлено 2 людей без ознак життя. Залучення сил та засобів підрозділів ДСНС не потрібне у зв"язку з  процесом самозатухання  пожежі.

Після прибуття на місце виклику під час огляду будинку в  кімнаті дачного будинку  виявлено дві чоловіка 1947 р.н. та жінку 1955 р.н. без ознак життя. При вході до приміщення кухні знаходилося ліжко з стлівшими на ньому матрацом та постільними речами. Поряд з ліжком на підлозі на відстані 20 см  знаходиться ввімкнений в розетку над ліжком   електронагрівальний прилад невідомого походження з ознаками тління на ньому речей (носків тощо). Зі слів судмедексперта загиблі ймовірніше всього отруїлися чадним газом виділяємого  в процесі  тління речей в кухні.  

З метою попередження загибелі людей Вільнянський РС ГУ  ДСНС України у Запорізькій області звертається із проханням дотримуватись наступних правил:

- електрообігрівальні прилади повинні встановлюватись на негорючій основі;

- відстань від приладів електроопалення до горючих матеріалів має становити не менше 0.25 м;

- забороняється використовувати електрообігрівальні прилади для сушки одягу та інших матеріалів;

- не можна залишати без догляду при виході з приміщення увімкнені в електромережу електрообігрівальні прилади.

- очищувати димоходи та печі від сажі перед початком, а також протягом всього опалювального сезону;

- не залишати печі, які топляться, без догляду або доручати нагляд за ними малолітнім дітям.

Забороняється:

- користуватися печами, які мають тріщини;

- не розміщувати паливо й інші горючі речовини і матеріали безпосередньо перед топковим отвором;

- забороняється сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали;

- використовувати для опалення дрова, довжина яких перевищує розміри топки.

Шановні громадяни, будьте обачливими та пам’ятайте, що найпоширенішими причинами виникнення пожеж є коротке замикання електромережі, порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації електромереж чи електроприладів, систем опалення, або ж нехтування правилами безпеки при використанні пічного опалення, тому ще раз зверніть увагу на правила та попередження, для запобігання надзвичайних ситуацій, пожеж та збереження життів!!!

 

 

Начальник  Вільнянського РС

ГУ ДСНС України у Запорізькій області

підполковник служби цивільного захисту                С.І. Андрієнко

Вольнянский Край / Видео журнал Вольнянска 2012-2019