Регистрация / Вход

Свежак

Як безпечно влаштувати новорічну ялинку в дома

Щороку і дорослі, і діти очікують від Новорічних свят якогось дива та казки. Чи вважаєте ви пожежу або травмування когось з близьких казкою? Ні? Тоді перш ніж встановити у себе вдома лісову красуню, необхідно потурбуватися про безпечне перебування «гості» в оселі.

Перш за все, господарям потрібно пам’ятати, що встановлення новорічної ялинки пов’язано з необхідністю суворого дотримання правил пожежної безпеки. Найменша необережність, порушення правил пожежної безпеки при використанні електричних гірлянд, застосування джерел відкритого вогню (свічок), або розпалювання бенгальських вогнів у приміщеннях, де встановлена ялинка, можуть призвести до пожежі.

Щоб уникнути пожежі у вашій оселі під час Новорічних свят, ялинку слід розмістити на стійкій основі: на підставці, в ємності з піском, так, щоб вона не перешкоджала виходу з приміщення та знаходилася на відстані не менше півметра від систем опалення, телевізорів, приймачів, магнітофонів або легкозаймистих матеріалів. Це робиться на той випадок, щоб при виникненні пожежі, полум'я не перекинулося на легкозаймисті речі.

Для прикрашання ялинки необхідно застосовувати електричні гірлянди лише заводського виготовлення. Не забувайте, що лампи гірлянди треба закріплювати надійно, бо при падінні від поштовху чи протягу вони можуть стати причиною пожежі. Обов'язково перевірте справність електричного дроту та його ізоляцію. В разі, якщо ви помітили певну несправність гірлянди: з'явилося миготіння лампочок, іскріння, сильне нагрівання дроту – негайно вимкніть її.

Також слід завжди пам'ятати, що хвоя сама по собі є легкозаймистою. Не слід прикрашати ялинку целулоїдними, паперовими іграшками, ватою та марлею, бо вони також можуть легко спалахнути. І звичайно ж, для прикрашання ялинки не можна використовувати свічки.

Що стосується використання бенгальських вогників, хлопавок, різноманітних піротехнічних засобів, феєрверків, застерігаємо, що користуватися ними в приміщенні категорично забороняється. Не можна влаштовувати всередині й різноманітні світлові ефекти за допомогою хімічних та інших пожежонебезпечних речовин. Окрім того, що ці засоби яскраві й ефектні, їхні іскри, які розлітаються в різні боки, можуть запалити хвою ялинки, папір, вату, а також одяг людей.

Особливу увагу під час святкування Нового року потрібно приділити дітям. У жодному разі не залишайте сірники, запальнички, бенгальські вогники та інші піротехнічні засоби у місцях, у яких їх легко зможе знайти дитина. Ніколи не дозволяйте малюкам бавитися з такими іграшками, бо це може коштувати їм здоров’я чи навіть життя!

При перших ознаках пожежі – не панікуйте. Спочатку треба визначити, що саме горить. Якщо це гірлянда – негайно вимкніть її з розетки. Палаючу ялинку необхідно залити водою або накрити змоченою у воді ковдрою. Пам’ятайте, при перших ознаках пожежі необхідно зателефонувати до служби порятунку «101». Рятувальники готові прийти вам на допомогу і у будні, і у свята.

Вільнянський РС ГУ ДСНС України у Запорізькій області звертається до громадян: дотримуйтесь правил безпеки життєдіяльності під час Новорічних свят! Будьте вкрай обережними з бенгальськими вогнями, свічками, петардами та феєрверками! Дотримуйтесь правил пожежної безпеки при влаштуванні ялинки!

 

Начальник Вільнянського РС

ГУ ДСНС України у Запорізькій області

підполковник служби цивільного захисту                  С.І. Андрієнко

Вольнянский Край / Видео журнал Вольнянска 2012-2019