Регистрация / Вход

Свежак

Вільнянський районний сектор ГУ ДСНС України у Запорізькій області застерігає!

Статистика пожеж у житловому секторі за поточний рік збільшилась. А саме, за минулий рік зафіксовано 2029 пожеж, а в цьому році – 2364 пожежі, що на 16, 5% більше. В порівнянні з 2014 роком зменшилась кількість загиблих осіб (2014 рік – 69 чоловік, а в 2015 році – 57), що на 17,4 % менше. Спеціалісти ГУ ДСНС України у Запорізькій області в поточному році врятували 119 людей, що в два рази більше, ніж в минулому році.

Значні матеріальні збитки – це найменше, до чого може призвести пожежа в будинку. Психотравмуючі події для дорослих та дітей, травматизм та тим паче людська загибель - ось найстрашніші наслідки пожеж в житлі. Пожежі в житловому секторі в осінній період виникають з причин спалювання сміття або сухої рослинності поблизу будівель, короткого замикання електромережі, порушення правил пожежної безпеки при експлуатації електронагрівальних приладів, дитячих пустощів з вогнем та необережному поводженні під час куріння, особливо в нетверезому стані.

У наш час електроенергія все більше охоплює промисловість, сільське господарство та побут. Але не слід забувати, що неполадки електромережі і електроприладів, а також недотримання правил пожежної безпеки під час користування ними призводить до виникнення пожеж. Найчастіше пожежі виникають від короткого замикання, перевантаження електромережі, створення великих перехідних опорів, підключення до електромережі і залишення без нагляду електроприладів (чайників, плиток, прасок, печей тощо). Призвести до пожежі може й користування даними приладами без належних негорючих підставок або вмикання їх в електромережу поблизу легко займистих предметів.

Значна кількість пожеж виникає через необережне поводження з вогнем під час куріння. Особливу небезпеку становлять курці в нетверезому стані. В більшості випадків винуватці пожеж саме з причини куріння гинуть внаслідок удушення продуктами горіння.

Щоб не допустити пожеж в житловому секторі:

- дотримуйтесь правил пожежної безпеки при експлуатації електроприладів;

- не куріть в приміщеннях, особливо в нетверезому стані;

- не дозволяйте дітям бавитись із сірниками;

- не спалюйте сміття поблизу будівель.

 

Начальник Вільнянського РС

ГУ ДСНС України у Запорізькій області

підполковник служби цивільного захисту                С.І Андрієнко

 

Вольнянский Край / Видео журнал Вольнянска 2012-2019