Регистрация / Вход

Свежак

Рятувальники закликають громадян не спалювати листя

Непоодинокими є випадки, коли полум’я з невеличкого вогнища, де спалюють листя,  перекидалося на дерева та господарчі будівлі. Крім того, такі пожежі руйнують екосистему, оскільки з листям згоряють зимуючі в них корисні комахи, руйнується ґрунтовий шар, а також відбувається збідніння ґрунту. Крім того, знищуються насіння і коріння трав’янистих рослин, пошкоджуються нижні частини дерев та їхнє коріння.

Вогонь від палаючої трави або листя з легкістю може перекинутися вітром на лісові масиви. Найбільш загрозливою є пожежа, яка розповсюджується при сильному вітрі, при таких умовах за 15-30 хвилин вона збільшується в 2-3 рази. Зупинити таку пожежу дуже складно і потребує це неабияких зусиль з боку пожежних.

Вільнянський районний сектор Головного управління ДСНС України у Запорізькій області нагадує, що самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків передбачає адміністративну відповідальність згідно з Адміністративним кодексом України та Правилами пожежної безпеки України.

Пам’ятайте, що попередити пожежу простіше, аніж гасити величезну територію, охоплену невблаганним полум’ям. Вогонь може завдати великого лиха та призвести до загибелі людей, якщо ставитись до нього легковажно. Не забувайте, що окрім адміністративного покарання, ви ризикуєте наразити на небезпеку як власне життя, так і здоров’я ваших рідних та близьких.

Вольнянский Край / Видео журнал Вольнянска 2012-2019