Регистрация / Вход

Свежак

Кинутий недопалок від цигарки призвів до пожежі

Через необережність при курінні мешканця с. Петрівське та його товариша  та ще й в стані алкогольного сп’яніння 18.05.2015 року виникла пожежа в його житловому будинку. Згорів диван та підлога під ним на площі 3 м кв., пошкоджено 5 вікон, стеля та стіни житлового будинку закопчені. На щастя господар будинку та його товариш лишились живими.

Це вже не перший випадок виникнення пожежі з причини необережного поводження з вогнем під час куріння. З 25 пожеж, що сталися за період 2015 року у Вільнянському районі, 11 виникли саме з цієї причини, а три пожежі забрали життя двох чоловіків та однієї жінки.

 

Недбалість під час паління – причина виникнення пожеж, яку слід відзначити особливо. Курців у нас поки ще багато, звідси й велика ймовірність пожеж. Нерідко можна спостерігати, як окремі люди, запалюючи цигарку, кидають палаючі сірники й недопалки абикуди, палять у заборонених місцях, кладуть недопалки на дерев’яні предмети, поблизу речей, здатних запалитися вразі найменшого зіткнення з вогнем.         

Проведені досліди показали, що максимальна температура тліючої цигарки коливається в межах +300…+420 °С, час її тління — 4–8 хв. Цигарка в момент запалення має температуру +310…+320 °С, час тління — 26–30 хв. Спричинивши тління горючого матеріалу, сам недопалок через якийсь час гасне, але утворене ним тління за сприятливих умов може перетворитися на пожежу.

Дуже небезпечно палити лежачи в ліжку, особливо в нетверезому стані. Курець засинає, цигарка падає на постіль і починається пожежа. Як правило, у цьому випадку курець отримує дуже сильні опіки або гине.

Причиною підвищення пожеж від куріння є недбалість людей, їх нехтування правилами пожежної безпеки.

Висновок простий: палити можна, але не потрібно. А якщо палите, то гасіть недопалки. Від маленького вогника невеликого недопалка згорають квартири, будинки і великі міста.

Від непогашених недопалків згорають ліси. Тому кинувши недопалок, обов'язково загасіть його і це врятує від пожежі.

Вільнянський РС ГУ ДСНС України у Запорізькій області звертається до громадян з проханням дотримуватись елементарних правил пожежної безпеки. Адже незначне займання може спричинити виникнення масштабної пожежі та призвести до значних матеріальних збитків, а іноді й людських жертв.

Пам’ятайте: при виникненні надзвичайної ситуації телефонуйте за номером 101!

 

 

Начальник Вільнянського РС

ГУ ДСНС України у Запорізькій області

підполковник служби цивільного захисту                            С.І. Андрієнко

 

 

Вик. Аксютіна С.В.

4-17-22

Вольнянский Край / Видео журнал Вольнянска 2012-2019