Регистрация / Вход

Поделитесь ссылкой с друзьями

Объявление / Вольнянск

Самое интересное в интернете

Увага - охоронні зони ліній електропередачі!

На території Вільнянської міської ради проходе повітряна лінія електропередачі напругою 330 кВ, яка є об'єктом підвищеної небезпеки та знаходиться у віданні Запорізьких магістральних електричних мереж (м. Запоріжжя, вул. Трегубенко, 11-А).  енергетична компанія «Укренерго» .

Для запобігання ураження людей електричним струмом, а також для забезпечення безперебійної роботи електроенергетичної системи України, протипожежної безпеки, збереження енергетичних об'єктів та навколишнього середовища, виконавчий комітет Вільнянської міської ради звертається до керівників підприємств, установ, організацій та населення з роз'ясненнями вимог правил безпеки та правил охорони електричних мереж, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 1997р. № 209.

Уздовж всіх повітряних і кабельних ліній електропередачі встановлена охоронна зона у вигляді земельної ділянки і повітряного простору, обмежених вертикальними площинами по обидві сторони лінії від крайніх проводів за умови невідхиленого їх положення на відстань:

- 2 метрів - для ПЛ напругою до 1 кВ;

- 10 метрів - для ПЛ напругою до 20 кВ;

- 15 метрів - для ПЛ напругою 35 кВ;

- 20 метрів - для ПЛ напругою 110 кВ;

- 25 метрів - для ПЛ напругою 150, 220 кВ;

- 30 метрів - для ПЛ напругою 330, 400, 500 кВ;

- 40 метрів - для ПЛ напругою 750 кВ;

- 3 метрів - від паркану або споруди по периметру трансформаторних підстанцій;

- 1 метра - від підземних кабельних ліній електропередачі.

В охоронних зонах електроустановок ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

- перебувати стороннім особам на території і в приміщеннях трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв,

- відчиняти двері і люки цих споруд, здійснювати самовільне переключення електричних апаратів та підмикання до електричних мереж;

- будувати житлові, громадські та дачні будинки;

- влаштовувати будь-які звалища;

- складати добрива, корми, торф, солому, дрова, інші матеріали;

- розпалювати вогнища;

- розташовувати автозаправні станції або інші сховища пально-мастильних матеріалів;

- накидати на струмопровідні частини об'єктів електричних мереж і наближати до них сторонні предмети, підніматися на опори повітряних ліній електропередачі, електрообладнання трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв, демонтувати їх елементи;

- саджати дерева та інші багаторічні насадження, крім випадків створення плантацій новорічних ялинок;

- влаштовувати спортивні майданчики для ігор, стадіони, ринки, зупинки громадського транспорту, проводити будь-які заходи, пов'язані з великим скупченням людей, не зайнятих виконанням дозволених у встановленому порядку робіт;

- запускати спортивні моделі літальних апаратів, повітряних зміїв;

- здійснювати зупинки усіх видів транспорту (крім залізничного) в охоронних зонах повітряних ліній електропередачі напругою 330 кВ і вище;

- виконувати роботи із застосуванням ударних  механізмів, скидати вантажі масою понад 5 тонн, скидати і зливати їдкі і ті, що спричиняють корозію, речовини, пально-мастильні матеріали (в охоронних зонах підземних кабельних ліній електропередачі).

У межах охоронних зон повітряних і кабельних ліній, трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв без письмової згоди енергопідприємств, у віданні яких перебувають ці мережі, а також без присутності їх представника ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

- будівництво, реконструкція,  капітальний ремонт, знесення будівель і споруд;

- здійснення усіх видів гірничих, вантажно-розвантажувальних, землечерпальних, підривних, меліоративних, днопоглиблювальних робіт, вирубання дерев, розташування польових станів, загонів для худоби, установлення дротяного загородження, шпалер для виноградників і садів, а також поливання сільськогосподарських культур;

- проїзд в охоронних зонах повітряних ліній електропередачі машин, механізмів загальною висотою з вантажем або без нього від поверхні дороги понад 4,5 метра;

- виконання земляних робіт на глибині понад 0,3 метра, а на орних землях - на глибині понад 0,45 метра, а також розрівнювання ґрунту (в охоронних зонах підземних кабельних ліній електропередачі);

- риболовля, збирання рослин, влаштування водопою, заготівля льоду (в охоронних зонах підводних кабельних ліній електропередачі).

За невиконання перерахованих вище пунктів власники (користувачі) земельних ділянок, які знаходяться  в охоронних зонах повітряних ліній електропередачі наругою 330-750 кВ, несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.

Крім того, за інформацією Запорізьких магістральних електричних мереж, неодноразово мали місце випадки розкрадання елементів металевих опор, а саме кутників та інших елементів опор високовольтних ліній електропередач напругою 330-750 кВ, а також відбувались зіткнення транспорту з елементами ліній електропередач.

Демонтаж або пошкодження навіть декількох елементів конструкцій опор (кутників) значно послаблює їх несучу здатність, що призводить до серйозних пошкоджень і навіть до падіння опор.

Питання цілісності опор та її елементів, як і питання пожежної безпеки в охоронних зона ПЛ 330-750 кВ має велику важливість, бо низові пожежі та падіння опор можуть привести до коротких замикань з автоматичним вимиканням вищевказаних ПЛ, та у свою чергу можуть привести до відключення чи зменшення потужності промислових підприємств, відключенню споживачів, порушенню нормальної роботи Об’єднаної енергетичної системи України, а також до виникнення надзвичайної ситуації техногенного характеру. Крім того короткі замикання таких ліній можуть пошкодити стан здоров’я, і навіть привести до смертельного наслідку горе підпалювача чи крадія, інших осіб та тварин, і нанесенню значної шкоди навколишньому середовищу.

При виявлені фактів підпалів сухої рослинності, очерету, післяжнивних залишків, просимо повідомляти про дані факти органи ГУ ДСНС за телефоном 101.

При виявленні фактів розкрадання елементів металевих опор звертатися в місцеві органи МВС та повідомляти Запорізькі МЕМ за телефонами чергового диспетчера 061-258-44-52, 061-258-36-57.

Вольнянский Край / Видео журнал Вольнянска 2012-2019