Регистрация / Вход

Свежак

Пожежа у Матвіївці (дотримуйтесь правил пожежної безпеки під час експлуатації пічного опалення)

31 березня 2015 року о 12 год. 55 хв. на ПЗЧ 18-ДПРЧ  надійшло повідомлення від  про те, що у с. Матвіївка по вул. Леніна виникла пожежа у житловому будинку. На місце виклику виїхав черговий караул 18-ДПРЧ у складі 4-х чоловік.

По прибуттю на місце виклику було встановлено, що пожежа виникла у кімнаті житлового будинку, горять меблі та домашні речі на площі орієнтовно 3 м кв.  Пожежу було локалізовано 31.03.2015 р. о 13 год. 12 хв. та ліквідовано о 13 год. 28 хв. черговим караулом 18-ДПРЧ м. Вільнянськ.

Наслідки пожежі: вогнем знищено:  телевізор, два вікна, шафа; вогнем пошкоджено: стеля в житловій кімнаті на площі 3 м кв., два вікна, меблі, домашні речі в кімнаті, стеля та стіни кімнати закопчені.

Як пояснила господарка будинку 31 березня 2015 року близько 10 години вона розтопила піч в будинку за допомогою дров з метою економії газу для опалення. Зі слів власниці будинку о 12 год. 30 хв. вона зі своїм сином пішли в магазин. В будинку нікого не залишилось, вхідні двері господарка замкнула на замок. Повернувшись з магазину близько 12 год. 54 хв. та зайшовши в будинок власниця будинку відчула запах диму та побачила, що кімнати будинку задимлені. Дим був густий, тому вона не побачила, що горить. Син власниці будинку вибив два вікна в житловій кімнаті та за допомогою води з відра намагався загасити пожежу і вивітрити дим. Господарка будинку викликала підрозділ пожежної охорони. 

Оглядом місця пожежі встановлено, що осередок пожежі розташований у житловій кімнаті будинку в місці контакту дерев’яної шафи та груби.

Ймовірною причиною  виникнення  пожежі   в житловому стало порушення власницею правил пожежної безпеки  при експлуатації печі на твердому паливі.

Запам’ятайте  основні  вимоги до опалювальних печей та навчіть своїх дітей:

• відстань від печі до стелажів, меблів, шаф та іншого обладнання повинна бути не менше 70 см, а від топкових отворів – не менше 125 см;

• перед експлуатацією печі слід оглянути її зовнішній стан, димових труб на наявність тріщин, усі димові труби та стіни на горищі, в яких проходять димові канали, мають бути заштукатурені й побілені, димові труби будівель з покрівель із горючих матеріалів повинні бути обладнані надійними іскрогасниками;

• дверцята топки і піддувала мають бути справними;

• на підлозі під топковими дверцятами необхідно прибити металевий лист розмірами 50×70 см;

• печі повинні мати протипожежні розділки та відступки  від горючих конструкцій згідно Державних будівельних норм;

• золу та шлак, що їх видаляють із топки, необхідно заливати водою і виносити в спеціально відведені місця.

• очищати димарі і печі  від сажі в приватних будівлях необхідно перед початком опалювального сезону і не рідше одного разу на три місяці.

Категорично забороняється:

• залишати печі, що топляться, без нагляду, а також доручати нагляд за ними дітям;

• застосовувати для розпалювання печей легкозаймисті та горючі рідини (бензин, гас і т.п.);

• сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали;

• використовувати дрова, довжина яких перевищує розміри топки;

• розташовувати горючі речовини перед піччю;

• закріплювати на димових трубах антени телевізорів, радіоприймачів тощо;

• допускати до експлуатації несправні печі.

Вільнянський районний сектор ГУ ДСНС України у Запорізькій області закликає: дотримуйтесь правил пожежної безпеки. Лише ваша пильність вбереже вашу домівку від вогню. Пам’ятайте, що ваша особиста безпека та безпека тих, хто з вами поруч, залежить насамперед від вас самих. Пам’ятайте самі та навчіть своїх дітей, що постійне виконання заходів пожежної безпеки – запорука збереження людських життів та значних матеріальних цінностей!

 

У разі виникнення пожежі або надзвичайної ситуації негайно зателефонуйте за номером 101!

Вольнянский Край / Видео журнал Вольнянска 2012-2019