Регистрация / Вход

Свежак

Рятувальники навчили вихованців Вільнянської школи-інтернату правилам безпеки

Спеціалісти Головного управління ДСНС України у Запорізькій області постійно відвідують навчально-виховні заклади міста та області та навчають дітей основним правилам безпеки під час виявленні підозрілих предметів.

Так, сьогодні, 27 березня, рятувальники, спільно з представниками благодійного фонду «Посмішка дитини», відвідали загальноосвітню школу-інтернат м. Вільнянськ. Тут перебувають 187 хлопчиків та дівчат від 6 до 18 років. Для вихованців інтернату вогнеборці підготували урок безпеки, під час якого розповіли про небезпеку, що несуть у собі підозрілі предмети.

Повчальну бесіду з дітьми провів начальник сектору організації піротехнічних робіт Головного управління старший лейтенант служби цивільного захисту Олександр Юрковський. Він розповів, за якими ознаками можна вирізнити вибухові пристрої з-поміж інших. «Для цього варто запам’ятати їхні характерні ознаки, а саме якщо предмети є незнайомими або незвичними для цієї обстановки чи території. Насторожити також мають звуки, які лунають від предмету. Ознакою небезпеки є наявність джерел живлення або дротів на механізмі або поряд з предметом. Одразу ж після виявлення підозрілого предмету, який відповідає вищезазначеним ознакам, телефонуйте за номерами «102» або «101», – зазначив Олександр Миколайович.

Щоб наочно продемонструвати дітям, як виглядають вибухонебезпечні знахідки, рятувальники підготували учбові макети боєприпасів. Хлопчики та дівчата проявили неабиякий інтерес то небезпечних предметів, адже тільки у цьому випадку їм дозволи потримати у руках небезпечні знахідки.

Також вихованцям інтернату розповіли, що вибухівка може бути замаскована під інші предмети – іграшки, книги та інше. Нерідко її спеціально ховають у речі, дотик до яких може спровокувати детонацію. За словами рятувальників, головне – не панікувати і ні в якому разі не чіпати підозрілий предмет та одразу ж повідомити відповідні служби.

Крім цього, вихованців закладу навчили користуватись вогнегасниками, а також нагадали основні правила пожежної безпеки, поведінки на водних об’єктах, на відкритій території та при виникненні іншої надзвичайної події.

Наприкінці заходу діти подивились мультфільми від соціального партнера «Фокстрот» – «Фокс і Трот поспішають на допомогу» та отримали профілактичні листівки щодо правил безпеки життєдіяльності.

У свою чергу, представники благодійного фонду «Посмішка дитини» розповіли дітям про шкоду куріння та позитивні наслідки для організму при умові здорового способу життя. Виконуючий обов’язки директора Вільнянської спеціалізованої школи-інтернату Валерій Акімов каже, що з благодійним фондом та рятувальниками співпрацюють вже давно. «Гості, які не вперше приїжджають до нас і урізноманітнюють дозвілля наших малят, роблять це не тільки для розваги вихованців, а й для їх розвитку та безпечного майбутнього», – зазначив Валерій Петрович.

 

Прес-служба Головного управління ДСНС України у Запорізькій області

Вольнянский Край / Видео журнал Вольнянска 2012-2019