Регистрация / Вход

Свежак

Дотримуйтесь правил пожежної безпеки при влаштуванні пічного опалення

17 лютого 2015 року о 16 год. 55 хв. на ПЗЧ 18-ДПРЧ  надійшло повідомлення про те, що у с. Матвіївка по пров. Стовби виникла пожежа у літній кухні.

На місце виклику виїхав черговий караул 18-ДПРЧ у складі 4-х чоловік на АЦ-40(131)137А.

По прибуттю на місце виклику було встановлено, що за вказаною у повідомленні адресою горить дах літньої кухні на загальній площі 24 м кв.

Пожежу було локалізовано 17.02.2015 р. о 17 год. 14 хв. та ліквідовано о 17 год. 34 хв. черговим караулом 18-ДПРЧ м. Вільнянськ.

Наслідки пожежі: вогнем знищено:  дах літньої кухні на площі 24 м кв.; вогнем пошкоджено: перекриття літньої кухні на площі 1 м кв..

Як повідомив господар літньої кухні, так як 17 лютого 2015 року на території Вільнянського району утримувалася холодна морозна  погода з температурою повітря близько -14 градусів, він вранці розтопив дровами піч у літній кухні. Близько 14 години домовласник пішов до свого сусіда, залишивши піч, яка топиться, без нагляду.

Вже о 16 год 55 хв. власнику повідомили сусіди, що горить дах його літньої кухні.

Зі слів  господаря останній раз ремонт печі в літній кухні він робив близько 7 років тому назад без залучення відповідного спеціаліста. Перед опалювальним періодом піч зі слів домовласника оглядалася, але ремонтування її не проводилося, крім видалення сажі з димоходу.

При обстеженні печі були виявлені порушенням правил пожежної безпеки, а саме відсутність улаштування відповідної розділки від стін димоходу печі до дерев’яних конструкцій перекриття будівлі.

Оглядом встановлено, що ймовірною причиною  виникнення  пожежі   в літній кухні   стало порушення  правил пожежної безпеки  при влаштуванні печі на твердому паливі.

З метою попередження виникнення пожеж та травмування чи загибелі людей на них Вільнянський РС ГУ ДСНС України у Запорізькій області звертається із проханням дотримуватись наступних правил:

• не залишати печі, які топляться, без нагляду або доручати нагляд за ними дітям;

• не користуватися печами, які мають тріщини;

• не розміщувати паливо, інші горючі речовини та матеріали безпосередньо перед топковим отвором;

• не сушити й  не складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали;

• не застосовувати для розпалювання печей легкозаймисті та горючі рідини;

• не використовувати для дрова, довжина яких перевищує розміри топки;

• не здійснювати топлення печей із відкритими дверцятами топки;

• перед початком, а також упродовж усього опалювального сезону очищати димоходи та печі від сажі.

• біля кожної печі перед топковим отвором на горючій підлозі слід закріпити металевий лист розміром не менше 0,5 х 0,7 м;

• печі повинні мати протипожежні розділки (відступки) від горючих конструкцій, що відповідають вимогам будівельних норм;

• усі димові труби та стіни на горищі, через які прокладено димові канали, повинні бути заштукатурені й побілені;

•відстань від печей до меблів, речей та матеріалів повинна бути не менше 0,7 м, а від топкових отворів - не менше 1,25 м;

Пам’ятайте, лише дотримуючись правил безпеки, будучи уважними до себе та ближніх, ми зможемо уникнути більшості «сезонних» небезпек»! У разі виникнення пожежі – негайно телефонуйте «101»!

 

В.о. начальника Вільнянського РС

ГУ ДСНС України у Запорізькій області

майор служби цивільного захисту                                           Р.М. Шпак 

Вольнянский Край / Видео журнал Вольнянска 2012-2019