Регистрация / Вход

Свежак

Як не влаштувати пожежу, обігріваючи своє житло

У зв’язку з початком опалювального сезону, Запорізьке районне управління ГУ ДСНС України у Запорізькій області звертається до громадян з проханням проявляти особливу пильність та обережність при використанні обігрівачів, газового та пічного опалення, а також електричного обладнання. Ретельно дотримуйтесь правил безпеки життєдіяльності. Пам'ятайте: несправне пічне опалення, використання саморобних електрообігрівачів, порушення правил експлуатації газового обладнання – основні причини пожеж та загибелі людей на них.    

Звертаємось до батьків з проханням не залишати дітей без нагляду дорослих. Не допускайте трагедії в Вашій родині. Розповідайте своїм дітям про небезпеку гри з вогнем, навчайте їх правилам пожежної безпеки. Обмежте користування дітей газовими та електричними приладами. Зберігайте сірники та запальнички в недоступних для дітей місцях. Шановні батьки, життя дітей у Ваших руках!

Окремо звертаємося до керівників підприємств, установ та організацій з проханням виявити підвищену увагу при використанні електричного, газового та іншого обладнання на виробництві та для опалення.

З метою запобігання надзвичайних ситуацій, рятувальники Запорізького району нагадують громадянам про основні вимоги, норми та правила щодо користування різними опалювальними приладами.

Очищення димоходів та печей від сажі потрібно проводити перед початком, а також протягом всього опалювального сезону; опалювальних печей періодичної дії на твердому та рідкому паливі – не рідше одного разу на три місяці.

Печі та інші опалювальні прилади повинні мати протипожежні розділки (відступки) від горючих конструкцій відповідно до вимог будівельних норм не менше 38 см від дерев’яних конструкцій перекриття горища.

Відстань від печі чи від електрообігрівачів до стелажів, шаф та іншого обладнання повинна бути не менше 0,7 м, а від топкових отворів – не менше 1,25 м.

Біля кожної печі перед топковим отвором на підлозі повинен бути металевий лист розміром не менш 0,5х0,7 м.

На горищах усі димові труби й стіни, в яких проходять димові канали, мають бути оштукатурені.

 

Під час експлуатації пічного опалення не допускається:

 

 • залишати печі, які топляться, без нагляду або доручати нагляд за ними малолітнім дітям;
 • користуватися печами й осередками вогню, які мають тріщини;
 • розміщати паливо й інші горючі речовини та матеріали безпосередньо перед топковим отвором;
 • зберігати не загашені вуглини та золу в металевому посуді, встановленому на дерев'яній підлозі або горючій підставці;
 • сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали;
 • застосовувати для розпалювання печей легкозаймисті рідини, топити вугіллям, коксом і газом печі, не пристосовані для цього виду палива;
 • використовувати для опалення дрова, довжина яких перевищує розміри топки;
 • здійснювати топлення печей з відкритими дверцятами топки;
 • використовувати вентиляційні та газові канали як димоходи;
 • прокладати димоходи опалювальних печей поверхнею горючих основ;
 • здійснювати топку печей під час проведення у приміщеннях масових заходів;
 • закріплювати на димових трубах антени телевізорів, радіоприймачів тощо;
 • зберігати у приміщенні запас палива, який перевищує добову потребу;
 • використовувати для димових труб азбестоцементні й металеві труби, влаштовувати глиноплетені та дерев'яні димоходи.

Також з настанням осінньо - зимового періоду збільшуються випадки виникнення пожеж внаслідок несправностей та порушень правил пожежної безпеки при експлуатації електромереж. Так на території колишнього Вільнянського району лише за жовтень місяць сталося 4 пожежі в наслідок короткого замкнення електромережі.

Це є результатом того, що у повсякденних турботах, рятуватись від холоду людям на ряду з побутовими електроприладами доводиться вмикати обігрівачі чим спричиняють перевищення струмового перевантаження електромережі. У разі тривалого перевищення допустимих струмових навантажень відбувається перевантаження проводів, у результаті чого вони не встигають віддавати тепло навколишньому середовищу і нагріваються, це саме і призводить до займання ізоляції.

Електронагрівальні прилади, телевізори, радіоприймачі та інші побутові електроприлади та апаратура повинні вмикатися в електромережу тільки за допомогою справних штепсельних з'єднань та електророзеток заводського виготовлення, не допускайте надмірного підключення споживачів.

Лише дотримуючись елементарних правил безпеки, ви зможете запобігти надзвичайній ситуації.

 

Головний інспектор відділу запобігання надзвичайним ситуаціям

Запорізького РУ ГУ ДСНС України у Запорізькій області Руслан Шпак

Вольнянский Край / Видео журнал Вольнянска 2012-2019