Регистрация / Вход

Свежак

Пора жнив - пожежонебезпечний період

Пора жнив - пожежонебезпечний період. Загрозливу обстановку створюють спекотна погода, сухі хліба, енергонасичені хлібозбиральні агрегати, які нерідко знаходяться у не справному стані, людська недбалість і безвідповідальність.

У зв’язку з початком сільгоспвиробниками збирання ранніх зернових жнивної кампанії 05.07.2022 року інспекцією Запорізького РУ ГУ ДСНС України у Запорізькій області спільно з Комунальним підприємством «Місцева пожежна команда» Михайлівської сільської ради проведено спільний рейд по об’єктам та полям сільгоспідприємств задіяним на збиранні ранніх зернових.

Основними причинами виникнення пожеж під час жнив є необережне поводження з вогнем, порушення правил експлуатації машин та агрегатів, випалювання стерні.

Запорізьке РУ ГУ ДСНС України у Запорізькій області нагадує основні правила пожежної безпеки:

- з початку достигання хлібів необхідно цілодобово охороняти поля, а біля хлібних масивів встановити знаки про заборону паління й використання відкритого вогню;

- у період воскової зрілості хлібні поля в місцях прилягання їх до лісових масивів, степовій смузі, автомобільним шляхам і залізницям повинні бути обкошені (зі збиранням скошеного) і оборані смугою не менше 4 м завширшки;

- перед косовицею хлібні масиви необхідно розбити на ділянки площею не більше 50 га та зробити прокоси не менше 8 м завширшки, а всередині прокосів проорати смугу не менше 4 м завширшки;

- до початку збирання врожаю вся збиральна техніка, агрегати та автомобілі повинні мати відрегульовані системи живлення, змащення, охолодження, запалювання, а також бути оснащені справними іскрогасниками, обладнані первинними засобами пожежогасіння (комбайни і трактори - двома вогнегасниками, двома штиковими лопатами, двома мітлами).

- безпосередньо на хлібному масиві площею понад 25 га, з якого збирається врожай, необхідно мати напоготові трактор з плугом на випадок пожежі.

- збиральну техніку необхідно регулярно перевіряти на щільність з'єднання вихлопної труби з патрубком випускного колектора та колектора з блоком двигуна. У разі появи ознак пробивання прокладок роботу слід припинити до їх заміни.

- трактори, комбайни та інші самохідні машини, обладнані електричним пуском двигуна, повинні мати вимикач для відключення акумулятора від споживача струму. Клеми акумулятора, стартера дистанційного електромагнітного пускача та генератора повинні бути захищені від потрапляння на них струмопровідних предметів, їх електропроводка повинна бути справною і надійно закріпленою.

Відповідальність за дотримання пожежних норм під час збирання врожаю несуть керівники агропідприємств, і саме до них застосовуються санкції у випадку виявлення порушень.

Наголосимо: за самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків Кодексом України про адміністративні правопорушення і Правилами пожежної безпеки в Україні передбачено адміністративну відповідальність штрафні санкції від 3000 до 21500 грн..

Запорізьке РУ ГУ ДСНС України у Запорізькій області звертається до працівників сільськогосподарської галузі та до всіх громадян з проханням бути вкрай обережними з вогнем і пожежонебезпечними предметами, мандруючи на автомобілі чи пішки повз хлібних ланів.

 

Головний інспектор Запорізького РУ 

ГУ ДСНС України у Запорізькій області 

підполковник служби цивільного захисту               Руслан ШПАК

Вольнянский Край / Видео журнал Вольнянска 2012-2019