Регистрация / Вход

Свежак

Програма «Смартфон пенсіонерам» - наче все добре, але є питання

З квітня цього року ЦНАПи почнуть приймати заявки від людей похилого віку, які пройшли повний курс вакцинації від Covid-19, на отримання у власність сучасного смартфону з пільговим тарифом та доступом до інтернету за спеціальною програмою президента України В. Зеленського.

У Міністерстві цифрової інформації розповіли, що обов’язковою умовою отримання мобільного пристрою, вартість якого не перевищуватиме 5000 грн, буде ідентифікація людини за віком (від 60 років) та закріпленням мобільного номера за нею, тобто обов’язковою прив’язкою мобільного номеру до паспортних даних без права його передачі третім особам.

Окрім цього, у Мінцифрі уточнили, що особам, які не підпадають, на момент старту проекту, за критеріями віку (наприклад, тим, кому виповнилося 59 років, але вони перебувають у процесі оформлення пенсії) або якщо вони ще не вакциновані, але планують це зробити, буде надано можливість взяти участь у проекті та отримати смартфон у період попадання до цієї категорії протягом дії програми.

Коли в державі проводяться такі програми, коли, як на мою думку, нарешті щось сучасне безкоштовно дають пенсіонерам, а не як було до цього – забирають, то це добре. Єдине що особисто мене непокоїть – хто має навчити стареньких користуватися тим смартфоном, не кажучи вже про інтернет? Діти, онуки? Добре, якщо вони поряд. А якщо вони мають змогу лише раз на рік поїхати до своїх батьків? Питання залишаються відкритими.

Вольнянский Край / Видео журнал Вольнянска 2012-2019