Регистрация / Вход

Свежак

Вільнянські рятувальники проводять протипожежні інструктажі та профілактичні рейди у місцях збирання врожаю

Для сільгосппідприємств настала чергова гаряча пора – час збирання врожаю. А за певних умов - це період, коли на ланах зростає небезпека виникнення пожеж. Тому, фахівці ДСНС надають рекомендації аграріям стосовно укомплектованості техніки відповідними засобами пожежогасіння та дотримання правил безпеки під час жнив.
7 липня рятувальники спільно здійснили профілактичні рейди місцями збирання врожаю Вільнянського району.
Метою заходу була перевірка дотримання вимог та правил пожежної безпеки під час збирання врожаю, які до початку кампанії довели до відома аграріїв для обов’язкового виконання.  
Рятувальники провели інструктажі з аграріями, аби ще раз нагадати про необхідність виконувати усі необхідні заходи, аби убезпечити врожай від вогню.
Окрема увага приділялася спалюванню стерні. Адже, незважаючи на заборони, щороку після збирання врожаю виникає ця проблема. Таке випалювання може призвести до виникнення пожеж на сусідніх полях або в лісосмугах.
«Усі добре знають про заборону спалювання стерні, проте щороку, після збирання врожаю, знаходяться люди, які нехтують цими правилами і таким чином наражають на небезпеку своїх сусідів по полю, а іноді й жителів населених пунктів», – підкреслив головний інспектор Вільнянського РС ГУ ДСНС Руслан Шпак.
Рятувальники наголошували на адміністративній відповідальності за самовільне спалювання рослинності або її залишків згідно з Кодексом про адміністративні правопорушення України. Так відповідно до Статті 77: «Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від дев’ятисот до однієї тисячі двохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».

Вольнянский Край / Видео журнал Вольнянска 2012-2019