Регистрация / Вход

Свежак

Рятувальники закликають хліборобів відповідально ставитися до протипожежного захисту місць збирання та зберігання врожаю

У Вільнянському районі стартувало збирання врожаю. В цей період аграріям, рятувальникам і всім громадянам необхідно об'єднати зусилля, щоб не допустити вогонь на поля і в місця зберігання врожаю, забезпечити населення хлібом і зберегти вирощене. Спекотна погода після дощів сприяє швидкому висушуванню зернових та дає можливість розпочати очікувані роботи. Пожежну небезпеку для нового врожаю може складати несправний стан зернозбиральної техніки, необережність з відкритим вогнем задіяного персоналу, а також необачність населення.

Не можна забувати й про те, що приборкати пожежу на полі дуже складно. Нерідко ліквідовувати їх доводиться із залученням значних сил рятувальних підрозділів, а значить і затратами значних матеріальних засобів й людських ресурсів. Вогонь на відкритій території в безвітряну погоду може поширюватися зі швидкістю одного метру за секунду, а у вітряну – до 10 метрів за секунду; водночас висота полум’я сягає двох метрів. Через високу температуру будь-яка необережність у місцях збирання зернових, може призвести до виникнення надзвичайних ситуацій та пожеж.

Працівники Вільнянського РС ГУ ДСНС України у Запорізькій області наголошують на  необхідності суворого дотримання протипожежних правил. Зокрема, бути вкрай обережними у  поводженні з відкритим вогнем; не палити та не розводити багаття поблизу хлібних і лісових масивів; стежити за тим, щоб діти не бавилися сірниками,  запальничками, смолоскипами. Заборонено полювати в хлібних масивах та поблизу них.

Шановні керівники сільгосппідприємств! Просимо вас з відповідальністю поставитися до організації та забезпечення пожежної безпеки місць збирання та зберігання зернових культур, слідкувати за суворим контролем, щодо заборони спалювання стерні та пожнивних залишків, адже ліквідувати пожежу у полі чи на об'єкті дуже складно, особливо у вітряну погоду. Дотримуйтесь правил пожежної безпеки під час жнив. Тільки спільними зусиллями можна створити надійний захист цьогорічному врожаю.

 

Начальник Вільнянського РС ГУ ДСНС

України у Запорізькій області

підполковник служби цивільного захисту                          С.І. Андрієнко

 

 

Вик. Аксютіна С.В, 4-17-22

Вольнянский Край / Видео журнал Вольнянска 2012-2019