Регистрация / Вход

Свежак

Будьте обережні під час відпочинку на воді

Все частіше люди потрапляють в різні небезпечні ситуації, вихід з яких не можуть знайти самостійно. Незнання правил безпеки життєдіяльності призводить до трагічних наслідків. З початком літнього сезону особливо гостро постає питання безпеки життєдіяльності дітей.

З настанням значного потепління збільшилась кількість загибелі людей на воді. Так, тільки з початку поточного року на водних об’єктах загинуло 26 осіб, з яких 5 – діти. Проаналізувавши місця загибелі людей можна зробити висновок, що у більшості випадків люди гинуть на Азовському морі та річці Дніпро, а також на водосховищах, малих річках, ставках та кар’єрах.

Якщо звернутись до статистичних даних минулого року то, упродовж літнього купального сезону (червень-серпень) 2014 року на водних об’єктах Запорізької області загинуло 46 осіб, з них 2 дітей. Найбільше випадків загибелі спостерігається на Азовському морі (21 особа) та на р. Дніпро (17 осіб), у ставках 8 осіб. За територіальним розподілом найбільша кількість загиблих зареєстрована в Якимівському районі (12 осіб з них 2 дітей), в м. Запоріжжя (11 осіб), м. Бердянськ (5 осіб), Приазовському районі (3 особи), м. Енергодар (3 особи), Вільнянському районі (1 особа) та Василівському районі (1 особа)».

 

Так, 14 червня в селі Садове Мелітопольського району сталась подія на воді. До служби порятунку «101» надійшло повідомлення від чергового районного відділу ГУ МВС. Як з’ясувалось в ході попереднього розслідування неповнолітні без супроводу дорослих знаходились на річці  Молочній, один із хлопчиків взяв «садок» та поліз у воду. Запливши майже до середини річки він очевидно заплутався у густій річковій траві та почав кликати на допомогу.  15-річний підліток,  який знаходився на березі  поліз у воду щоб  допомогти товаришу. Через паніку потопаючий почав топити його. Підліток виліз з води та зателефонував дорослим. Через 15 хвилин  на місце події прибули  дорослі. Люди самотужки намагались знайти хлопця, але через значну глибину до 4 метрів, та зарослі без спеціалістів це було не можливо. З міста  Запоріжжя прибув аварійно-рятувальний загін спеціального призначення з водолазами. О 17 год. 21 хв. на відстані 7 м від берега на глибині 4 м знайдено тіло та піднято на берег.

Ще одна трагедія сталась 15 червня на ставку в селища Уральське. Під час купання загинули 9-річна дівчина та її 6-річний брат. За дітьми наглядала 12-річна сестра.  Повідомлення про подію до Служби порятунку «101» надійшло від чергового лікаря швидкої допомоги. Як з’ясувалось в ході попереднього розслідування, троє неповнолітніх дітей пішли без супроводу дорослих на ставок купатись. Молодші пішли купатись у ставок, а старша сестра залишилась на березі. Вірогідно, дівчина на деякий час відволіклась та випустила з поля зору малих. Коли вона не побачила на поверхні брата та сестру, то почала кликати на допомогу дорослих. На місце події прибігли жителі села, які підняли дітей без ознак життя на поверхню. Лікарі констатували смерть хлопчика та дівчинки.

Серед причин, що призводять до утоплення, необхідно назвати невміння плавати, втома при тривалих запливах, хворобливий стан, травми при стрибках у воду (особливо у незнайомих місцях), порушення серцевої діяльності при підводному плаванні на глибинах понад 2 м. Проте, не тільки діти не дотримуються правил поведінки на водних об’єктах. Здавалося б, цілком дорослі та адекватні люди іноді гинуть або травмуються через власну необачність. Майже половина всіх утоплень спричинені вживанням алкоголю. Його вживання на пляжах зараз, на жаль, є чи не традицією. Не дивно, що «вибухова суміш» спиртних напоїв та пекучого сонця дає свої трагічні результати.

 

 

Начальник Вільнянського РС ГУ ДСНС

України у Запорізькій області

підполковник служби цивільного захисту                          С.І. Андрієнко

 

 

Вик. Аксютіна С.В.

4-17-22

Вольнянский Край / Видео журнал Вольнянска 2012-2019