Регистрация / Вход

Свежак

Пожежі на відкритих територіях – лихо для країни, небезпека для оточуючого середовища, біда для кожної людини

Пожежа – слово, яке завжди асоціюється із горем, бідою, небезпекою. Велике стихійне лихо, яке може призвести до трагічних наслідків і навіть гибелі людини. Однак пожежі на відкритих територіях чомусь навпаки вважаються «гарним помічником» у питаннях утилізації сміття та сухої трави. Звісно, що ж робити із залишками торішньої трави із настанням теплої весняної погоди, коли городяни починають прибирати прибудинкові території після зимових холодів? Просто спалити і все.

Але все не так просто та легко як здається. Спалювання сухої трави та сміття має декілька небезпечних аспектів. По перше – це дуже шкодить нашому здоров’ю. Чи замислювалися ви над тим, що при згорянні однієї тони рослинних залишків у повітря виділяється біля 9 кілограм мікрочастинок диму, до складу яких входить пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали тощо. У листі, яке тривалий час тліє без доступу кисню, виділяється бензопирен, який здатен викликати у людини ракові захворювання.

Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одне з найотруйніших речовин для людини. Те ж саме відбувається і при спалюванні сміття. Безліч хімічних сполук, небезпечних речовин, які вивільняються у повітря у процесі горіння наносять непоправну шкоду здоров’ю людини, викликаючи різноманітні захворювання, особливо вражаючи дихальні шляхи. А що вже казати про мікрофлору, яка також страждає під час горіння. Корисні мікроорганізми, які містяться у ґрунті, рослини, комахи – все це просто гине в результаті спалювання сухостою та сміття. І це вже другий небезпечний аспект – біологічний.

І нарешті не менш страшні наслідки при спалюванні сухої трави та сміття – це ризик виникнення великомасштабної пожежі. Дуже часто поряд із осередком займання знаходяться різноманітні забудови, такі як житлові будинки, господарчі та навіть адміністративні будівлі. І при сукупності факторів, наприклад тривала засушлива погода, сильний вітер тощо, вогонь може перекинутися на дані приміщення. Рятувальники Вільнянщини вже мають непоодинокі випадки, коли в результаті пожежі сухої трави чи сміття, вогонь швидко розповсюджувався і рятувальникам доводилося боротися із значними пожежами.

Саме тому, рятувальники Вільнянщини звертаються до всіх жителів та гостей нашого краю. Будьте обережні при спалюванні сухої трави та сміття. По можливості, обирайте більш цивілізований, а головне безпечний метод утилізації сухостою. Пам’ятайте, що розводячи багаття ми власними руками знищуємо оточуюче середовище та наражаємо себе на небезпеку. Бережіть своє життя! В екстрених ситуаціях телефонуйте до служби порятунку «101»!

Вольнянский Край / Видео журнал Вольнянска 2012-2019