Регистрация / Вход

Свежак

Відлуння війни

Вже 70 років минуло відтоді, як завершилася найкровопролитніша в історії людства – війна, вогонь якої зачепив увесь світ. Мільйони людей різних націй, ціною неймовірних зусиль захищали рідну землю та майбутні покоління. Проте відлуння Другої світової війни сучасне покоління «чує» й досі.

Тільки з початку року фахівці-піротехніки Головного управління ДСНС України у Запорізькій області вилучили та знешкодили близько 500 вибухонебезпечних предметів часів Другої світової війни. За аналогічний період минулого року виявлено 1314 боєприпасів. Всього за 2014 рік рятувальники знешкодили 3052 небезпечні знахідки.

У зв’язку з початком весняно-польових робіт рятувальники Вільнянського районного сектору Головного управління ДСНС України у Запорізькій області звертаються до громадян з проханням бути вкрай обережними під час проведення земельних робіт. Адже непоодинокими є випадки коли на власних присадибних ділянках та городах громадяни знаходять підозрілі предмети, схожі на вибухонебезпечні.

Тож, якщо ви виявили вибухонебезпечний предмет:

- негайно повідомте місцеві органи влади та за телефонами 101 та 102. Навіть якщо ви не впевнені, що цей предмет небезпечний – краще перестрахуватися. Адже запобігти краще, ніж ліквідовувати наслідки. Окрім того, треба дочекатися приїзду спеціальних служб, щоб точно вказати місце та обставини виявлення.

- ні в якому разі не підходьте до знахідки, це може бути вкрай небезпечно. Оптимально безпечна відстань – близько 500 м. Також необхідно окреслити місце знахідки за допомогою мотузки або стрічки. Проте неможна вбивати у землю кілки, адже поблизу цього місця можуть ще знаходитися снаряди.

- одразу припиніть будь-які роботи в районі небезпечного предмета. Удар лопати, грабель, каміння чи просто поштовх може призвести до вибуху.

- в жодному разі не пересувайте, не розбирайте, та не нагрівайте небезпечну знахідку.

- категорично забороняється самостійно знешкоджувати вибухонебезпечні предмети. Це можуть робити тільки спеціально підготовлені фахівці.

Вольнянский Край / Видео журнал Вольнянска 2012-2019