Регистрация / Вход

Поделитесь ссылкой с друзьями

Объявление / Вольнянск

Самое интересное в интернете

Вільнянські рятувальники попереджають про небезпеку пічного опалення

З початку 2018 року на території Вільнянського району виникло 3 пожежі, дві з них з причини порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення.

01.01.2018 року року о 08 год. 35 хв. до Служби порятунку 101 надійшло повідомлення про те, що вс. Нововасилівське Михайло-Лукашівської сільської ради по вул. Шевченка горить баня.

Пожежу локалізовано 01.01.2018 року о 09 год. 21 хв. та ліквідовано о 09 год. 44 хв. черговим караулом 18-ДПРЧ ГУ ДСНС  у Запорізькій області.

Об’єктом пожежі стала одноповерхова господарча споруда пристосована під баню.

 

Вогнем знищено дерев’яні конструкції перекриття, покрівлі, шифер на загальній площі 6 м кв. Вогнем пошкоджено внутрішнє дерев’яне оздоблення бані на площі 2 м кв., закопчені стіни та стеля в бані.

Ймовірною причиною  виникнення  пожежі стало порушення господарями правил пожежної безпеки  при   експлуатації печі на твердому паливі, а саме відсутня відповідна розділка від стінок димоходу  до дерев’яних конструкцій покрівлі, які згодом і зайнялися.

08.01.2018 року року о 23 год. 10 хв. до Служби порятунку 101 надійшло повідомлення про те, що в м. Вільнянськ по вул. Перемоги  горить господарча споруда.

На момент прибуття чергового караулу за вказаною в повідомленні адресою пожежа була ліквідована власником домоволодіння.

Вогнем знищено пластмасовий стіл та домашні речі. Вогнем пошкоджено дверне полотно, закопчено стіни та стелю.

Оглядом місця пожежі встановлено, що осередок пожежі знаходиться біля димохідної труби твердопаливного котла.

Ймовірною причиною  виникнення  пожежі стало порушення  правил пожежної безпеки  при   експлуатації твердопаливного котла.

Вільнянський РС ГУ ДСНС України у Запорізькій області хоче ще раз  нагадати правила пожежної безпеки при експлуатації печей. Перед початком опалювального сезону всі печі повинні бути відремонтовані і ретельно перевірені. Щоб уникнути біди, не слід залишати без нагляду розтоплені печі та перегрівати  їх,  також експлуатувати печі без протипожежної розділки, використовувати для розпалювання печей легкозаймисті та горючі рідини.

Відзначимо,  що пічні пожежі діляться на дві групи. По-перше, причиною загоряння може бути порушення правил влаштування печі. Наприклад, недостатні відстані між димарем печі і дерев'яними конструкціями перекриттів будинку. Сюди ж можна віднести відсутність підтопочного листа, в результаті чого через випад вугілля загоряється підлога.

Інша проблема - порушення правил пожежної безпеки при експлуатації печі. Також часто закінчується пожежею розпалювання печей бензином, гасом та іншими легкозаймистими рідинами. Крім того, не можна топити печі з відкритими дверцятами, сушити на них одяг, дрова та інші матеріали, а поверхні опалювальних приладів і димових труб необхідно систематично очищати від пилу і білити. Виявлені в печі тріщини і неполадки необхідно своєчасно усувати.

Якщо сталася пожежа, телефонуйте за номером 101. Намагайтеся якнайшвидше покинути палаюче приміщення. Не втрачайте часу на порятунок майна, головне - врятувати себе і інших.

 

Т.в.о. начальника Вільнянського РС

ГУ ДСНС України у Запорізькій області

майор служби цивільного захисту                                                               Р.М. Шпак

Вольнянский Край / Видео журнал Вольнянска 2012-2019