Регистрация / Вход

Поделитесь ссылкой с друзьями

Объявление / Вольнянск

Самое интересное в интернете

Круглий стіл «Досвід реалізації ґендерних ініціатив міжфракційними групами та депутатами місцевих рад Запорізької області»

24 січня у 300-ій залі Запорізької обласної ради зібрались жінки депутатки з обласної, районних та  міських рад Запорізької області. Вони ділилися досвідом, обговорювали гострі проблеми, шукали шляхи їх вирішення.

– Робота 12 міжфракційних груп «Рівні можливості» має велике значення для Запорізької області. Потрібно створити мережу міжфракційних груп для посилення участі жінок у прийнятті важливих рішень для громад. Рівні права та можливості повинні бути забезпечені владою, передусім, справедливим фінансуванням програм з урахуванням потреб жінок і чоловіків, хлопців і дівчат, особливостей віку, стану здоров'я. Передовий міжнародний досвід ґендерно орієнтованого бюджетування показав, що в країнах, де кошти виділяються на конкретну людину з її потребами, особливостями, а не на середньостатистичну особу, там високий рівень життя та соціальних стандартів, – Тамара Огородова, керівник проекту «Підвищення видимості жінок та боротьба з ґендерними стереотипами у національній та місцевій політиці України»;

Я послідовно підтримую політику рівних прав і можливостей. Наші проекти, особливо щодо навчання хворих дітей, створення Козацького ліцею надзвичайно важливі. Попереду багато нових планів та ідей, нас підтримує все більше депутатів. До міжфракційної групи «Рівні можливості» у Запорізькій обласній раді вступила нова учасниця – Ірина Гуцуляк, – Тетяна Ковиліна, голова міжфракційної групи «Рівні можливості» у Запорізькій обласній раді;

У місті Вільнянськ призначено уповноважену особу з ґендерних питань, до повноважень комісій внесено контроль за виконанням Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», при формуванні місцевого бюджету враховується ґендерний аспект – нічне освітлення, ремонт тротуарів, конкурси на вакантні посади проводяться з участю кандидатів – представників обох статей – жінок і чоловіків, – Наталя Мусієнко, міський голова Вільнянська;

– Йде робота над створенням у Вільнянську Центру дозвілля для дітей з інвалідністю та нових дитячих майданчиків у тій частині міста, де їх немає, – Галина Дудченко, учасниця міжфракційної групи «Рівні можливості» у Вільнянській міській раді;

Я цілеспрямовано вступив до міжфракційної гендерної групи та завжди на всіх рівнях буду підтримувати програму ґендерної рівності наших шанованих жінок. Я вважаю, що жінки гідні керувати нашою державою, – Олександр Зайцев, учасник міжфракційної групи «Рівні можливості» у Вільнянській районній раді;

– У Якимівській районній раді закуплений Фетальний монітор  – апарат для прослуховування серцебиття дитини в утробі матері, дозволяє врятувати життя вагітних жінок. Нас підтримали чоловіки, бо усвідомили, що це питання життя їх дружин, сестер, доньок та їх нащадків, – Наталя Солодка-Могилевська, голова міжфракційної групи «Рівні можливості» у Якимівській районній раді;

Створюючи міжфракційні групи, депутатам вдається продуктивніше вести діалог із представниками влади. Коли люди об'єднані спільною метою, вони швидше приймають ефективні та результативні рішення. Я підтримую наші міжфракційні групи, бо бачу важливі для людей результати їх діяльності, – Людмила Любім, депутат Запорізькоі обласної ради;

– Більше року працюю з темою ґендерної рівності. Треба змінювати думку суспільства з гендерних питань, показувати важливість участі жінок у прийнятті рішень, – радіожурналіст Мирослав Бережний, радіо «Запоріжжя»;

– Я хочу, щоб до нашого славетного міста Гуляйполя приїжджали люди, щоб тут хотілося жити! На власні кошти я закупила троянди та саджала їх по всьому місту до настання морозів! – Інна Карнаух, учасниця міжфракційної групи «Рівні можливості» у Гуляйпільській міській раді;

– Мене надихає приклад колежанок із міжфракційної групи у Гуляйпільській міській раді. Їх ініціативи дуже важливі для громади, – Юлія Боровик, депутатка Гуляйпільської районної ради;

– У місті Василівка планується призначити уповноважених осіб з ґендерних питань на підприємствах та в закладах, сприяли закупівлі обладнання до дитячої районної лікарні. Але мене дуже турбує те, що дві пари двійняток у нашому місті залишили одинокі матері, в яких вже є діти, бо в них немає коштів утримувати новонароджених. Сподіваюся, що сьогоднішні поради допоможуть вирішити цю проблему, – Ніна Шиян, голова міжфракційної групи «Рівні можливості» у Василівській міській раді;

– Завдяки активісткам з міжфракційної групи у Василівській районній раді проведений аналіз реабілітації дітей з інвалідністю з усієї області в центрі «Джерело», виявлена необхідність відкриття у центрі кімнат-гуртожитків для матерів важкохворих дітей з інвалідністю, які не можуть перебувати без супроводу. Ми збираємо статистичні дані завдяки депутатським запитам, аналізуємо їх, виявляємо проблеми та шукаємо шляхи вирішення, – Людмила Бекерська, секретар міжфракційної групи «Рівні можливості» у Василівській районній раді;

– Нашу міжфракційну групу підтримує чоловік-міський голова, це дуже допомогає в реалізації наших ініціатив. Вдалося відремонтувати дах школи. Екологічна ініціатива «Зробимо місто чистим разом»: відновлення старого парку, еко-білборди, спільні заходи об'єднують школярів та небайдужих дорослих, формують екологічно відповідальну свідомість, – Галина Бурило, учасниця міжфракційної групи «Рівні можливості» у Молочанській міській раді;

– Я вважаю, що жінки-депутатки повинні звернути увагу на гострі проблеми високої дитячої смертності, низької тривалості життя, особливо у чоловіків, які живуть на 10 років менше, ніж жінки. Потрібно прийняти програму з адаптації населення до техногенних об'єктів для покращення здоров'я людей, виведення з організму важких металів, які спричиняють 60% захворювань. Звертаюся з проханням до депутаток обласної ради сприяти виділенню коштів на закупівлю пересувної екологічної лабораторії, щоб моніторити екологічну ситуацію в місті Запоріжжя та Запорізькій області, – Тетяна Столяренко, експерт зі стійкого розвитку.

На заході панувала дружня тепла атмосфера порозуміння, злагоди, співпраці. Всі жінки-депутатки відзначили, що міжфракційні групи дають можливість знаходити консенсус, посилювати позиції жінок депутаток, відстоювати справедливі соціальні рішення. Йшла розмова про створення мережі міжфракційних та депутатських груп «Рівні можливості» у Запорізькій області для посилення співпраці, обміну досвідом, підтримки ініціатив колежанок і колег та висвітлення діяльності мережі на окремій сторінці у Facebook.

Учасниці круглого столу відзначили, що такі заходи надзвичайно важливі, бо вони надають новий досвід та  нові ідеї та проекти. До міжфракційної групи «Рівні можливості» у Запорізькій обласній раді вступила нова учасниця – Ірина Гуцуляк. Після закінчення в неформальній обстановці учасниці  продовжували ділитись своїми напрацюваннями, планували подальші спільні дії.

Круглий стіл «Досвід реалізації ґендерних ініціатив міжфракційними групами та депутатами місцевих рад Запорізької області» пройшов у рамках проекту «Підвищення видимості жінок та боротьба з ґендерними стереотипами у національній та місцевій політиці України», який Запорізький благодійний фонд «Єдність» за майбутнє» реалізує в партнерстві з Національним Демократичним Інститутом за підтримки уряду Швеції півтора року – з вересня 2015 по січень 2017 року.

За матеріалом сайта Запорізький благодійний фонд "Єдність за майбутнє"

Добавить комментарий

Вольнянский Край / Видео журнал Вольнянска 2012-2018