Регистрация / Вход

Свежак

Жінки-депутатки об’єднаються заради захисту прав дітей

Захист прав дітей – одне з найголовніших завдань жінок-депутатів у владі. Це об’єднує заради головної мети – щасливого майбутнього кожної дитини, незалежно від віку, соціальних і фінансових умов, стану здоров’я. Міжфракційні групи депутатів «Рівні можливості» у Вільнянській міській, Вільнянській районній, Василівській міській, Василівській районній, Костянтинівській сільській радах, ініціативні депутатки з Молочанської, Токмацької, Гуляйпільської міських рад, Якимівської, Мелітопольської районних рад, Якимівської селищної ради готові займатися цим питанням у своїй депутатській, професійній і громадській діяльності.

Після навчального дводенного семінару «Мінімальні стандарти захисту прав дітей у надзвичайних ситуаціях» для жінок-депутаток із міжфракційних груп, який організував Запорізький благодійний фонд «Єдність» за майбутнє» за підтримки міжнародного швейцарського благодійного фонду «Terre des hommes» 6 – 7 вересня 20 жінок-депутаток із 11 рад різних рівнів поглибили рівень своїх знань щодо української та міжнародної системи захисту дітей, вітчизняного та зарубіжного законодавства, Конвенції ООН про права дитини, системи перенаправлень дитини у кризових ситуаціях, Мінімальних стандартів захисту прав дітей, які використовують всі міжнародні гуманітарні організації при роботі в Україні. Тренінг провела сертифікований тренер Тамара Огородова, голова правління Запорізького благодійного фонду «Єдність» за майбутнє, яка тричі обиралася депутаткою до Запорізької міської ради, керівник проекту «Підвищення видимості жінок та боротьба з ґендерними стереотипами у національній та місцевій політиці України» у партнерстві з Національним Демократичним Інститутом, має значний досвід роботи із захисту прав дітей. Допомагала вести тренінг юрист Валерія Раілко.

Семінар мав хороші відгуки від учасниць. Всі жінки-депутатки були дуже вдячні організаторам семінару і відзначили високий рівень організації, високий рівень знань, доступний і зрозумілий виклад інформації тренером з великим досвідом роботи. Вони наголосили, що постійно стикаються в своїй діяльності з різними проблемами захисту прав дітей: недбале виконання батьківських обов’язків,  насилля в сім’ї, робота з дітьми, що потрапили в складні життєві умови чи пережили стресову ситуацію, доступність занять спортом і пропаганда здорового способу життя, недоступність інклюзивної освіти та багато інших проблем. Вони готові застосувати отримані знання на практиці та поширювати їх. Багато учасниць семінару працюють в освітянській сфері, тому інформація семінару була для них надзвичайно важливою.

Жінки-депутатки з Вільнянського району Галина Дудченко (Вільнянська міська рада) та Тамара Стефаненко (Вільнянська районна рада), які представляли міжфракційні групи «Рівні можливості» у своїх радах, підкреслили, що захист прав дітей є одним із пріоритетів роботи міжфракційних груп. «Раніше ніхто не здійснював таку просвітницьку роботу. Це дуже важливі знання для жінок і для депутаток. Планую провести заходи з цієї тематики в дитячих садках», – Галина Дудченко. «Дуже добре, що нас вчили експертизі законодавства, ми обговорювали це в групах. Я проведу педагогічну раду в своїй гімназії «Світоч», де ознайомлю наших вчителів зі знаннями, які я отримала на семінарі», – Тамара Стефаненко.

Учасниці міжфракційних груп «Рівні можливості» та ініціативні депутатки, які теж планують створити такі групи, познайомилися, обговорили проблеми, якими займаються в своїх радах, поділилися досвідом. Вони прийшли до висновку, що тільки спільними зусиллями можна подолати багато гострих соціальних проблем. Потрібна мережа міжфракційних груп із місцевих рад різних рівнів у Запорізькій області, щоб ефективно вирішувати проблеми, взаємодіючи між собою – від сільської ради – до рівня обласної ради. В ході проведення семінару жінки-депутатки напрацювали ідеї та рішення, які планують реалізувати у своїх громадах, а також направити як пропозицію до зміни в законодавстві до своїх колег із міжфракційної групи «Рівні можливості» у Верховній Раді України.

Вольнянский Край / Видео журнал Вольнянска 2012-2019