Регистрация / Вход

Свежак

Про правила поводження на зимових водоймах

Необережне поводження на зимових водоймищах та нехтування правилами безпеки на льоду – щорічні проблеми рятувальників. Особливо, шанувальники такого виду відпочинку, як рибалка, не звертають увагу на звернення та застереження облДСНС про небезпеку, яка може підстерігати на кризі. З початку року на на водних об’єктах України загинуло 33 особи, з них 6 дітей. Лише за минулий тиждень (з 1.02 по 08.02) на воді загинуло 9 осіб з яких 4 дитини.

Так, 3 лютого до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про те, що в р. Уборть у с. Лопатичі Олевського району на воді загинув чоловік.

Селяни, перебуваючи на кризі, помітили, що з поля зору зник чоловік, який рибалив на відстані близько 300 м від них. Підійшовши поближче, люди побачили проломлену кригу, а в лунці тіло чоловіка без ознак життя. Вони самотужки витягли рибалку з води, після чого повідомили про подію рятувальників та медичних працівників.

4 лютого, о 08:35 до Служби порятунку "101" від перехожого надійшло повідомлення про те, що у с. Урзуф, Першотравневого району Донецької області, на ставку крізь кригу провалились два чоловіка.

На місце події одразу виїхав черговий караул 59-ї професійної пожежної частини. На місці події з`ясувалося, що два чоловіка вийшли на тонку кригу ставка для ловлі риби. Під час руху, на відстані близько 20 м від берега, один з рибалок провалився крізь кригу. Другий теж опинився у крижаній воді, намагаючись врятувати товариша. Однак, йому це не вдалось.

За допомогою рятувального обладнання (драбини-штурмівки, рятувальної мотузки і пожежного рукава) рятувальники дістали постраждалого, та за допомогою нош транспортували його до пожежного автомобіля, на якому доставили до карети швидкої медичної допомоги. Пошук другого чоловіка триває.

5 лютого, о 15:15 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про те, що в м. Сєвєродонецьк Луганської області на озері «Чисте» під кригу провалилося 5 дітей. До місця виклику негайно виїхав черговий караул місцевої пожежної частини. На місці події було встановлено, що 5 підлітків з невідомої причини вийшли на тонку кригу та провалилися. Подію помітили двоє дорослих, що були неподалік та кинулися на допомогу. На щастя, троє дітей, 2001, 2002 та 2003 років вдалося врятувати, яких каретою швидкої допомоги доставили до місцевої лікарні.

06 лютого о 17:30 до Служби порятунку «101» від співробітників Національної поліції надійшло повідомлення про те, що у м. Малин Житомирської області на р. Ірша дитина провалилася під лід. Бійці ДСНС встановили, що 8-річний хлопчик, граючись на водоймі, провалився під лід. Глибина річки там становила близько 4 м. На момент прибуття пожежно-рятувального підрозділу дитини на поверхні води вже видно не було. Наступного дня тіло дитини знайшли на дні водойми на відстані 30 м від того місця де вона провалилася та підняли на поверхню.

6 лютого  о 10:30 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення, що в акваторії Каховського водосховища річки Дніпро відкололась крига, на якій були люди. За уточненою інформацією від працівників правоохоронних органів стало відомо, що на крижині в бік міста Енергодар Запорізької області дрейфує 6 чоловік-рибалок. Через течію, кригу з людьми, розмір якої складав близько 6 км на 10 км, почало повертати. В районі Новопавлівської кручі її принесло однією стороною до берега, внаслідок чого люди змогли самостійно вийти на берег.

7 лютого, близько о 16 години у Жовтневому районі міста Кривий Ріг біля зупинки «Шахта Октябрська» на річці Саксагань випробовуючи на міцність кригу провалилися двоє хлопчиків, 2005 та 2004 років народження. Останньому з води допомогли вибратися випадкові перехожі, якого одразу госпіталізували до Криворізької міської лікарні № 9. Другого хлопчика дістали з води співробітники Комунального підприємства «Аварійно-рятувальна мобільна служба порятунку на воді» вже без ознак життя.

За даними Гідромедцентру у Запорізькій області, в результаті зміни погодних умов, а саме південно-східний вітер, який провокує відрив криги від берега. Крім того, температура повітря буде коливатись від -5 вночі до +10 вдень.

Так, 8 лютого о 09:03 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про те, що неподалік села Приморське Василівського району відбувся розлом льодового покрову. Утворилася промоїна яка не дозволяє рибалкам самотужки дістатись до берега.  Знімати відчайдух довелося на відстані від 200 метрів до 2 кілометрів від берега. Після чого проводилось патрулювання небезпечної території в Василівському районі.

Крім того, об 11:07 підняли на борт катера на повітряній подушці Марс-700 ще трьох рибалок в акваторії Каховського водосховища неподалік смт Кам’янка-Дніпровська.

 

Враховуючи високу ймовірність нещасних випадків на льоду, Вільнянський РС ГУ ДСНС України у Запорізькій області звертається до громадян України утримуватись від виходу на тонкий лід акваторія Каховського водосховища та річки Дніпро, на маленьких озерах та затоках річок, і застерегти від цього своїх дітей. Завзятим рибалкам також слід пам’ятати, що зимова ловля риби потребує особливо суворого дотримання правил безпеки при знаходження на льоду.

 

 

Начальник Вільнянського РС

ГУ ДСНС України у Запоріькій області

підполковник служби цивільного захисту                С.І. Андрієнко

 

Вик. Аксютіна С.В.

4-17-22

Вольнянский Край / Видео журнал Вольнянска 2012-2019