Регистрация / Вход

Поделитесь ссылкой с друзьями

Новости Вольнянского Края

Організація виконання покарань за адміністративні правопорушення у вигляді суспільно корисних робіт

Токмацькою місцевою прокуратурою забезпечено належну організацію виконання покарань за адміністративні правопорушення у вигляді суспільно корисних робіт.
Зокрема, чинне законодавство України передбачає покарання у вигляді суспільно корисних робіт за адміністративне правопорушення.
Проте, однією з сільських рад Вільнянського району Запорізької області незабезпечене належне виконання вимог чинного законодавства, а саме не визначено вид робіт та перелік об’єктів, на яких порушники повинні виконувати ці роботи.
Як приклад, постановою судді Вільнянського районного суду мешканця Вільнянського району, який ухиляється від сплати аліментів на утримання неповнолітньої дитини, визнано винним за ч.1 ст.183-1 КУпАП та накладено адміністративне стягнення  у вигляді суспільно корисних робіт.
Внаслідок незаконних дій сільської ради правопорушник не відбув покарання у вигляді суспільно корисних робіт.
У зв’язку з чим, Токмацькою місцевою прокуратурою подано позов до вказаної сільської ради в інтересах держави про визнання протиправною бездіяльність та зобов′язання відповідача вчинити певні дії, який на теперішній час Запорізьким окружним адміністративним судом задоволено в повному обсязі та зобов’язано сільську раду визначити вид робіт та перелік об’єктів на яких порушники будуть відбувати адміністративне стягнення у вигляді суспільно корисних робіт.

Фігурантці резонансної справи оголошено про підозру

За процесуального керівництва Токмацької місцевої прокуратури розпочато досудове розслідування за фактом розповсюдження, виготовлення, зберігання та збуту зображень та відеопродукції порнографічного характеру, а також за фактом жорстокого поводження з тваринами, що вчинене умисно та призвело до загибелі тварини, вчинені активним способом, відповідальність за що передбачена  ч. 2 ст. 301 та  ч. 3  ст. 299 КК України, яка передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 8 років.

Досудовим розслідуванням встановлено, що раніше не судима мешканка м. Запоріжжя, 1996 року народження, безробітна, в порушені ст. 1 «Закону України «Про захист суспільної моралі», знаходячись на території одного з населених пунктів Вільнянського району, Запорізької області, скориставшись мобільним телефоном з функцією відео, аудіо та фото запису, створила ряд графічних зображень - фотографій та ряд аудіовізуальних записів - відеопродукції, які згідно висновку експерта є носіями інформації які містять сцени порнографічного характеру, а саме зображення сцен статевого акту, та іншими демонстраціями статевих органів.
У подальшому, створила профіль користувача на сайті «Вконтакте» та  розмістила вказані матеріали у вільному доступі, чим розповсюдила зображення та відеопродукцію порнографічного характеру.
А в окремих випадках, здійснювала обмін вказаних матеріалів на грошові кошти, за відповідну передплату на її особистий банківський рахунок, чим здійснила збут зображення та відеопродукції порнографічного характеру.
Крім того, в липні 2020 року, підозрювана, знаходячись за місцем свого мешкання, а саме на території Вільнянського району, Запорізької області, з мотивів жорстокості та зневаги до загальноприйнятих в суспільстві норм моралі щодо поводження з тваринами, бажаючи вбити, тобто умисно позбавити життя кота дворової породи, шляхом знущання над твариною активним способом, із застосуванням жорстоких методів, які вчиняються особливо болючим способом, за допомогою ізоляційної стрічки, зв’язала передні та задні лапи між собою, чим обмежила рухливість тварини, після чого за допомогою ножа, умисно та активно нанесла тварині - коту по одному удару окремо в кожне око, продовжуючи свій вищеописаний злочинний умисел, вказаним ножем відрізала коту вуха, лапи, хвіст та нанесла тварині декілька ударів ножем в  область тулуба та відрізала голову, спричиняючи таким чином істотний біль та страждання вказаній тварині, спричинивши його смерть.
Наразі фігурантці провадження повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 301 та  ч. 3  ст. 299 КК України та обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Досудове розслідування триває.

 

Вільнянські рятувальники закликають розчистити вулиці та проїзди в населених пунктах та дачних кооперативах району від кущів та дерев для пожежних автомобілів

Вільнянський пожежно-рятувальний підрозділ отримав новий автомобіль на базі автомобіля МАЗ. Беручи до уваги великі габарити автомобіля виникає нагальна потреба у розширенні вулиць та провулків (шляхом вирізання кущів та дерев) майже в усіх населених пунктах району. Адже щоразу виїжджаючи на ліквідацію пожежі рятувальники стикаються з тим, що не можуть під'їхати до місця пожежі. Доводиться витрачати час на об'їзд непроїзних ділянок, прокладати пожежні рукави на великі відстані, а часом і спилювати навислі гілки та чагарники.Яскравим прикладом став сьогоднішній виїзд на пожежу до дачного кооперативу "Зелений гай" Антонівської сільської ради. Щоб доїхати до осередку пожежі рятувальники не малий час витратили на спилювання гілок на вулиці дачного кооперативу. Добре, що горіла лиш суха рослинність і полум'я не встигло перекинутись на дачні споруди. Страшно подумати, що було б якби горіла будівля...
Звертаємо Вашу увагу, що дерева, які висаджують біля будинків, не повинні перешкоджати проїзду пожежних автомобілів та періодично обрізатись. У зоні між будинками і проїздами не допускається розміщення рядкового насадження дерев, адже це перешкоджає проїзду великогабаритної техніки.
Враховуючи вищевикладене, з метою запобігання поширенню пожеж, зменшення матеріальних втрат та швидкого реагування на надзвичайні ситуації Вільнянський районний сектор ДСНС України у Запорізькій області звертається з проханням до мешканців нашого міста та району про необхідність подбати про власну безпеку.
Подбайте про розширення розмірів вулиць, провулків та під’їздів до будівель, шляхом розчищення їх від кущів та дерев, для забезпечення безперешкодного проїзду пожежної техніки до житлових будинків і споруд!

Відповідальність за спалювання сухої рослинності

Нагадуємо, в Україні діє закон № 556-ІХ "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України з метою збереження навколишнього середовища".
Закон суттєво підвищує розміри штрафів за забруднення атмосферного повітря, знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу, порушення вимог пожежної безпеки в лісах та самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків.
Згідно із законом, штраф за забруднення повітря становить від 30 тис. 600 грн до 61 тис. 200 грн або позбавлення волі терміном до 3 років.
Знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем караються штрафом від 91 тис. 800 грн до 153 тис. грн.
Порушення вимог пожежної безпеки в лісах тягне за собою накладення штрафу на громадян від 1 тис. 500 грн до 4 тис. 590 грн і на посадових осіб - від 4 тис. 590 грн до 15 тис. 300 грн. Якщо це ж призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, - штраф від 4 тис. 500 грн до 15 тис. 300 грн для громадян та від 10 тис. 710 грн до 18 тис. 360 грн.
Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, який забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, - карається штрафом від 3 тис. 60 грн до 6 тис. 120 грн для громадян та 15 тис. 300 до 21 тис. 420 грн для посадових осіб.
Якщо ті самі дії вчинено в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду - від 6 тис. 120 грн до 12 тис. 240 грн.

В Запоріжжі відбувся онлайн-форум щодо місцевої демократії

Запорізький благодійний фонд «Єдність за майбутнє» провів онлайн-форум «Місцева демократія – ефективний розвиток громад». Цей захід мав на меті обмін досвідом громадських активістів, які беруть участь у здійсненні проекту «Посилення впливу громадянського суспільства через розвиток місцевої демократії територіальних громад», за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та партнерської організації «Асоціація сприяння самоорганізації населення». На форумі презентовано досягнення громад області у впровадженні місцевої демократії, напрацювання щодо змін до нормативно-правової бази громад для посилення участі громадян у прийнятті рішень. У заході взяли участь представники територіальних громад і місцевої влади з шести районів Запорізької області.
На початку цієї віртуальної зустрічі голова правління Запорізького благодійного фонду «Єдність за майбутнє», керівник проекту Тамара Огородова розповіла про важливість впровадження демократії участі, про особливості різних форм взаємодії громадянина з владою, таких як референдум, громадські ініціативи, збори громадян, громадські слухання, громадські експертизи, консультації, створення органів самоорганізації населення (ОСН), громадських рад і т.і. 
Тамара Огородова зазначила, що з усіх цих форм лише місцевий референдум має прямі правові наслідки. Інші форми відіграють дорадчу функцію, але недооцінювати їх не слід. Адже від демократії виграє не тільки суспільство, отримуючи підзвітну й підконтрольну владу й ефективне вирішення своїх проблем. У сучасних умовах владі теж не вигідно і небезпечно не залучати громадян до вирішення суспільних справ, тому що в такому випадку громадянські акції можуть стати стихійними й деструктивними. До того ж у взаємодії з суспільством влада покращує свій імідж за рахунок ефекту відкритості. Підвищується рівень лояльності до влади.
Демократія участі передбачає безпосередню участь громадянина в місцевому самоврядуванні. Саме цим вона й відрізняється від представницької демократії, - підкреслила Тамара Огородова. - Якщо розвивається демократія участі, в кінцевому результаті у влади і громади виробляється однакове чи подібне розуміння проблем, напрямків та шляхів їх вирішення, спільне бачення майбутнього громади, на яке всі готові будуть працювати гуртом. Таким чином залучаються додаткові інтелектуальні, фізичні, організаційні та й матеріальні ресурси, у тому числі за рахунок грантів, що нерідко створює синергетичний ефект, у кілька разів підвищує можливості громади. Разом з тим демократія участі, різні органи самоорганізації населення не можуть підміняти представницьку демократію й органи влади. Ефективне управління можливе лише за умови збалансованого поєднання цих двох видів демократичних механізмів. 
Під час форуму йшлося і про обмеження у впровадженні демократії участі. По-перше, вона можлива лише в межах порівняно невеликих територіальних спільнот. По-друге, існує ризик ухвалення некомпетентних рішень. По-третє, існують об’єктивні технічні проблеми (наприклад, відсутність приміщень для зборів і т.і.).
Попри це, існують різні форми органів самоорганізації населення. Це, наприклад, комітети районів у містах, де немає районних рад, будинкові, вуличні, квартальні комітети, сільські й селищні ради. Вони, крім контрольної функції, розглядають звернення громадян, ведуть прийом. Органам самоорганізації населення можуть делегуватися владні повноваження й відповідні кошти. Тамара Огородова навела багато прикладів успішної діяльності будинкових комітетів як однієї з первісних форм самоорганізації населення. Скажімо, в колишньому запорізькому гуртожитку за адресою вул. Українська, 37 наведено лад, і тепер він підтримується постійно. В будинку є навіть консьєржка.
Безліч прикладів успішної взаємодії влади і громади навели й інші учасники форуму.
Проведений 29 листопада 2019 року Благодійним фондом «Єдність за майбутнє» семінар-тренінг дав поштовх для активізації у Вільнянську діяльності різноманітних форм самоорганізації населення, - розповів Заступник Вільнянського міського голови Віктор Плахотя. – Зараз у місті діють 11 ОСББ, впливові громадські організації «Ніхто крім нас» і «Ми можемо». Особливо вражають успіхи ГО «Ми можемо», яка опікується дітьми з особливими потребами. Активістки закупили швейні машинки й шиють гарні пляжні сумки, які користуються великим попитом. І влада не стоїть осторонь. Цього року внесено зміни в програму соціального захисту, й на допомогу сім’ям, де виховуються діти з особливими потребами, додатково виділено 100 тис.грн.
Широківська об’єднана територіальна громада складається з 28 сіл, - підхоплює заступник голови Широківської ОТГ Ольга Ставицька, - об’єднати їх було нелегко, адже в кожного села є свої інтереси й особливості. Тому дуже своєчасним і доречним був семінар-тренінг «Посилення ролі ініціативних груп та органів самоорганізації населення», проведений Благодійним фондом «Єдність за майбутнє» 26 грудня минулого року. Після тренінгу було організовано інформаційні зустрічі з населенням, створено громадські організації. Наприклад, учасники бойових дій на сході України об’єдналися в ГО «З Україною в серці». Найстарших мешканців Широківської громади представляє Поважна рада, а молодих – Молодіжна рада.
Ми починали з вивчення законодавства, в якому допоміг семінар-тренінг, проведений Благодійним фондом «Єдність за майбутнє» 27 лютого цього року, - додає депутатка Молочанської міської ради Олена Остролуцька. – теоретичне й практичне навчання допомогло створити дві ініціативні групи, 11 ОСББ, дві громадські організації. Семінар дав поштовх і розбудив ініціативних людей. Заслуговує окремої розповіді діяльність громадської організації «Відбудуємо Молочанськ разом». Активісти навели лад у міському парку, можна сказати, дали йому друге життя. Тут не тільки прибрали й покосили траву. Міська влада підтримала ініціативу громадян, і в парку було проведено освітлення, встановлено нові лавки. Хочу щиро подякувати Тамарі Огородовій за те, що проект «Посилення впливу громадянського суспільства через розвиток місцевої демократії територіальних громад» допоміг мешканцям Молочанська повірити в себе, в те, що зміни на краще можливі.
Таку ж велику роботу проведено і в Долинській об’єднаній територіальній громаді. Як повідомила директор КЗ «Центр культури та дозвілля» Долинської сільської ради, депутат Ольга Галушка, після проведення в Долинському 26 вересня минулого року семінару-тренінгу «Посилення ролі ініціативних груп та органів самоорганізації населення» тут також створено дві громадські організації («Я зможу» та «Вас почують»), проведено кілька зустрічей зі створення органів самоорганізації населення. Успішно діють молодіжна рада, ветеранська організація.
Під час форуму було також презентовано здобутки Смирновської об’єднаної територіальної громади Більмацького району, представники якої через технічні проблеми не змогли вийти на зв’язок з іншими учасниками. Семінар-тренінг «Посилення ролі ініціативних груп та органів самоорганізації населення» Благодйним фондом «Єдність за майбутнє» тут було проведено 27 жовтня минулого року. Після цього відбулися інформаційні зустрічі з громадянами в різних селах, створено вуличний комітет у селі Олексіївка. В громаді успішно діє громадська організація «Об’єднання громадян».
Хоч у нас органів самоорганізації населення поки що немає, громадська активність після проведення семінару-тренінгу «Посилення ролі ініціативних груп та органів самоорганізації населення» значно посилилася, - Відзначила секретар Біленьківської сільської ради Катерина Печуріна. – У громаді здійснено проект соціальної дії «Прибиремо громаду разом». Загальний бюджет проекту склав 28,5 тис. грн. В рамках проекту придбано 3 коси, 35 граблів, 10 лопат, 10 сап, 10 вил, 15 мітел, 900 мішків для сміття, 200 пар рукавичок, 5 корзин. Крім того придбано бензотримери. Громадяни навіть виграли грант для закупівлі пресу для роздільного збору сміття. Плідно працює громадська організація, яка підтримує дітей з особливими потребами. Нещодавно нею придбано інтерактивні іграшки.
Під час форуму громадським активістом Андрієм Матрієм було також презентовано роботу над змінами до Статуту громади м.Запоріжжя, який прийнято ще 2006 року і багато його положень уже не відповідають чинному законодавству.
Голова правління Запорізького благодійного фонду «Єдність за майбутнє» Тамара Огородова подякувала всім учасникам представницького онлайн-форуму за активне обговорення й громадську активність.
 
Олександр Дорошенко
 
Захід відбувся в рамках проекту «Посилення впливу громадянського суспільства через розвиток місцевої демократії територіальних громад» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та партнерської організації «Асоціація сприяння самоорганізації населення».

Вільнянські рятувальники проводять протипожежні інструктажі та профілактичні рейди у місцях збирання врожаю

Для сільгосппідприємств настала чергова гаряча пора – час збирання врожаю. А за певних умов - це період, коли на ланах зростає небезпека виникнення пожеж. Тому, фахівці ДСНС надають рекомендації аграріям стосовно укомплектованості техніки відповідними засобами пожежогасіння та дотримання правил безпеки під час жнив.
7 липня рятувальники спільно здійснили профілактичні рейди місцями збирання врожаю Вільнянського району.
Метою заходу була перевірка дотримання вимог та правил пожежної безпеки під час збирання врожаю, які до початку кампанії довели до відома аграріїв для обов’язкового виконання.  
Рятувальники провели інструктажі з аграріями, аби ще раз нагадати про необхідність виконувати усі необхідні заходи, аби убезпечити врожай від вогню.
Окрема увага приділялася спалюванню стерні. Адже, незважаючи на заборони, щороку після збирання врожаю виникає ця проблема. Таке випалювання може призвести до виникнення пожеж на сусідніх полях або в лісосмугах.
«Усі добре знають про заборону спалювання стерні, проте щороку, після збирання врожаю, знаходяться люди, які нехтують цими правилами і таким чином наражають на небезпеку своїх сусідів по полю, а іноді й жителів населених пунктів», – підкреслив головний інспектор Вільнянського РС ГУ ДСНС Руслан Шпак.
Рятувальники наголошували на адміністративній відповідальності за самовільне спалювання рослинності або її залишків згідно з Кодексом про адміністративні правопорушення України. Так відповідно до Статті 77: «Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від дев’ятисот до однієї тисячі двохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».

Зустрічаймо наш літак

08 липня, на площу «Фестивальну»,  після реставрації, та  вже на новий постамент, повернувся наш  літак Л-29.

Слід подякувати директора ТОВ «Фьюче Трейдінг» Дмитра Позняка, більш відомого нам як керівник Запорізького музею техніки «Фаетон», який організував  роботи з реставрації, консервації, фарбування  і монтажу крилатої машини.

Тож, шановні  Вільнянці, Ви можете знову  призначати  зустрічі, як звикли говорити: « На  площі - біля літака».

Вольнянский Край / Видео журнал Вольнянска 2012-2019