Регистрация / Вход

Поделитесь ссылкой с друзьями

Объявление / Вольнянск

Самое интересное в интернете

Новости Вольнянского Края

КП "СПЕЦІАЛІЗОВАНА РИТУАЛЬНА СЛУЖБА ВІЛЬНЯНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ" надає послуги на одноразове приберання місця поховання

КП "СПЕЦІАЛІЗОВАНА РИТУАЛЬНА СЛУЖБА ВІЛЬНЯНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ" надає послуги на одноразове приберання місця поховання (1 могила) на міському кдадовищі.
Вартість послуги становить 91,00 грн.
Звертатися за телефоном (066)0555877 (директор Сидоренко Людмила Іванівна)
Реквізити для оплати послуг:
р/рахунок: 26007055747488
Отримувач: КП "СПЕЦІАЛІЗОВАНА РИТУАЛЬНА СЛУЖБА ВІЛЬНЯНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ"
Код отримувача: 38378868
Банк отримувача: АТ КБ "ПРИВАТБАНК"
Код банку: 313399

Вільнянські рятувальники провели протипожежні тренування на об’єкті енергетики

З метою відпрацювання спільних дій енергетиків і рятувальників щодо ліквідації можливої пожежі, 20 червня 2019 року на території підстанції 750 кВ «Запорізька»  було проведено протипожежне тренування.
Під час тренування присутні ознайомилися з особливостями пожежної та техногенної безпеки об’єкта, системами водопостачання і пожежогасіння. 
У ході навчання співробітники ДСНС відпрацювали спільні дії пожежно-рятувальних підрозділів з оперативним персоналом підприємства та ДПД по ліквідації аварії, можливі варіанти її ліквідації, план пожежогасіння об’єкту та особливості створення штабу з ліквідації пожежі. Також учасники тренування вдосконалили навички ведення оперативних дій при виникненні пожежі на виробництві, способи і методи гасіння. Важливим фактором у цьому процесі залишається оперативність і злагоджені дії всіх задіяних у ліквідації пожежі підрозділів та служб.
Відпрацювання теоретичних знань та практичних навичок в умовах надзвичайних ситуацій є запорукою їх успішного попередження та ліквідації.
 
Вільнянський РС ГУ ДСНС України у Запорізькій області

ЖІНКИ – ЦЕ 50% УСПІХУ УКРАЇНИ

Два роки в Запорізькій області завдяки благодійному фонду «Єдність» за майбутнє», який очолює Тамара Огородова, втілюється проект «Просування участі жінок у політиці та протидія гендерним стереотипам». 25 міжфракційних депутатських груп «Рівні можливості», які об’єднались у мережу, прагнуть реальних змін у місцевих громадах. Активність жінок-депутаток свідчить: якщо вони беруться за справу, то буде результат. Як його досягти? Які виклики на шляху до успіху? Як суспільство сприймає роль жінки через висвітлення її діяльності в засобах масової інформації і чи готова громадськість підтримати жінку в просуванні її до рад різних рівнів?
Такі надзвичайно важливі питання обговорювались на інтерактивному круглому столі жінками-депутатками міжфракційних депутатських груп «Рівні можливості» різних рівнів, представницями ЗМІ області та громадськості, за участі чоловіків, які підтримують жінок. 
Модераторка заходу – керівниця Запорізького благодійного фонду «Єдність» за майбутнє» та проекту Тамара Огородова зосереджувала увагу учасниць та учасників на конкретних активностях жінок, їх досягненнях та проблемах, що хвилюють.  Найголовніше: в суспільстві руйнуються стереотипи в ставленні до жінки. Адже гендер – це не лише питання статі. Це наше життя, пронизане рівним доступом до того чи іншого ресурсу, рівним визначенням ролі жінок і чоловіків, які працюють у різних галузях. Зараз жінки разом із чоловіками беруть на себе відповідальність за реалізацію економічних і соціальних програм.   
На інтерактивному круглому столі учасниці обмінювались своїм досвідом.      Завдяки зусиллям депутаток Вільнянської міської ради в райцентрі оновлено тротуари, встановлено освітлення, збудовано фонтан. Депутатки Молочанської міської ради проводять еко-акції, конкурс на кращий білборд серед молоді. У Василівській міській раді жінки-депутатки відстояли питання щодо нового тротуару, встановлення пандусів, озеленення території, відкриття нового міського автобусного маршруту. Степногірські депутатки дбають про благоустрій селища. В Якимівській об’єднаній територіальній громаді закупили два фетальних монітори для прослуховування серцебиття дитини в утробі матері. Такий же монітор і валізи для карети медичної допомоги придбали в Василівській міській раді. А Токмацька міська рада закупила дермоскоп. 
І це лише невелика частина ініціатив жінок-депутаток з мережі міжфракційних депутатських груп «Рівні можливості». Позитивним є те, що в місцевій гендерній політиці намічаються системні зміни. В 18-ти місцевих радах – від обласної до сільських, селищних і рад ОТГ затверджені уповноважені особи з питань забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків. Серед них 15 жінок і троє чоловіків. У Вільнянській і Василівській міських  радах внесено Положення про контроль за виконанням Закону України про «Забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків». 
     Прагнучи до європейських стандартів життя Вільнянська міська рада в Запорізькій області долучились до Європейської Хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад. І тепер свою увагу зосереджують на дотриманні принципів рівності. 
     Жінки-депутатки сьогодні по-новому будують економічну стратегію. Гендерно орієнтоване бюджетування має змінити підхід до планування місцевих бюджетів з урахуванням потреб жінок і чоловіків, хлопчиків і дівчаток.  Завдяки тренінгам набувають досвіду, як планувати свої витрати. За два роки в місцевих радах зроблено 11 гендерних бюджетних аналізів. У Гнаровській сільській раді прийнята нова програма освіти на 2018 – 2022 роки з урахуванням рекомендацій гендерного бюджетного аналізу. В Костянтинівській сільській раді після проведення гендерного бюджетного аналізу встановлені спортивні майданчики вартістю в 1,5 мільйона гривень.
     Учасниці круглого столу зазначали, що дуже важливою в їх діяльності є підтримка  засобів масової інформації. В рамках проекту підписані меморандуми з впливовими регіональними ЗМІ щодо висвітлення гендерної тематики. Саме завдяки запорізьким ЗМІ запоріжці дізнаються про принципи гендерної рівності та їх впровадження в місцевих громадах. Тамара Огородова від імені фонду відзначила подяками значний вклад журналісток та журналістів області у висвітленні гендерної рівності.
     Напередодні виборчих кампаній до Верховної ради та місцевих рад актуальним залишається питання щодо гендерних квот. Вибори до 44-х ОТГ Запорізької області показали тенденцію щодо зменшення кількості жінок-депутаток. Середній показник їх представництва в місцевих радах знизився з 60% до 40% у порівнянні із виборами до місцевих рад 2015 року Серед обраних голів ОТГ – з 39% до 23%. І зараз громадськість турбують рівні права та можливості жінок у виборах. Вони пропонують внести зміни до законодавства й установити квоту – не менше 50%. Своє звернення адресують Верховній раді й сподіваються, що в Україні, яка рухається до Європейського Союзу, буде і в подальшому посилюватись участь жінок у політичних процесах країни. 
     Опитування на заході, яке провела команда проекту показало:
100% вважають, що міжфракційні депутатські групи «Рівні можливості» мережі в Запорізькій області дає можливість працювати більш результативно. 
На думку 44% опитаних, депутатки найбільше проявляють себе в соціальному захисті людей. 
66% опитаних відзначили, що найбільше потрібні жінки-депутатки у всіх сферах (охорона здоров’я, економіка, соціальний захист, освіта).
І одноголосно – 100% - переконані, що партіям необхідно формувати списки 50% жінок і 50% чоловіків на всіх рівнях – у Верховну, обласні та інші ради. Тоді буде справедливе суспільство, де верховенство права дає шанс кожному.
Як відзначила керівниця проекту Тамара Огородова:
«Жінки – це 50% успіху. А 50% успіху – це чоловіки, які підтримують гендерні ініціативи.»
 
Цитати з заходу:
 
Тетяна Ковиліна, голова міжфракційної депутатської групи «Рівні можливості» у Запорізькій обласній раді
     - Ви не просто нас об’єднали, ви створили потужну об’єднуючу платформу. Ви  працюєте, ви навчаєте, ми бачимо панорамний аналіз, ми порівнюємо свої справи: що вдалося, що не вдалося. Реалізувати ініціативи було непросто. Я проміняла політику на гендерну рівність. Це європейська практика. За рівними можливостями – майбутнє.
 
Олена Остролуцька, голова міжфракційної депутатської групи «Рівні можливості» у Молочанській міській раді
     - Ніхто не знав, що таке гендер, що таке гендерні стереотипи і ми буквально їх долали. Ми намагались донести, що всі мають рівні права. Всі мають рівні права на бюджетні кошти: і хлопчики, й дівчатка, і жінки й чоловіки. Міська влада займається дорогами, комунальним господарством, а саме дрібні питання залишаються осторонь. А тепер завдяки нашій роботі все більше людей долучаються до екологічних акцій, соціальних проектів.
 
Світлана Шраменко, секретар Вільнянської міської ради
     - Я депутатка ще з 6-го скликання. У той час ми легко приймали всі рішення. Ми підтримуємо сім’ї, у яких діти з особливими потребами. В нас був прекрасний центр, потім його закрили. Наша перемога в тому, що в цьому році з районного бюджету виділили кошти на відновлення реабілітаційного центру. Друге, вважаю, теж наше досягнення, що кожна жінка на своєму окрузі знає сім’ї, в яких відбувається насилля в сім’ї. Зараз ми думаємо над тим, щоб створити таке місце, де ці жінки мали би можливість на свій захист. Покращуємо благоустрій – тротуари, фонтан, освітлення. Безпека жінок – понад усе: у Вільнянську більше камер спостереження, ніж у Запоріжжі.
 
Олександр Доновський, голова Гнаровської сільської ради
     - Я два роки хотів побачити цю атмосферу, що мої жінки роблять на таких заходах, бо вони у мене дуже активні. У нас із 12 депутатів, вісім - жінки. Досить активно співпраюємо з групою «Рівні можливості». Я все це підтримую. Такі заходи в майбутньому дають результат.
 
Наталія Зворигіна, виконуюча обов’язки головного редактора газети «Запорізька правда»  
     - Обов’язково треба взаємодіяти з пресою для того, щоб доносити інформацію та отримувати відгук від громад. По-друге, люди мусять мати орієнтири, вони мусять на когось рівнятися. Ви мусите бути на шпальтах газет, на телебаченні.  Наша співпраця з фондом – це більше ніж, співпраця, це спільна робота, спрямована на великі цілі.
 
Володимир Милосердов, представник міжфракційної депутатської групи «Рівні можливості» у Якимівській ОТГ
     - У нашій групі троє чоловіків. Підтримуємо ініціативи наших жінок – фетальний монітор (бо я сам медик), тротуари. Встановлено зупинкове обладнання. В основному, говоримо тут, жінки-жінки, але на те вони й рівні можливості, щоб і чоловіки були в таких групах.
 
Ігор Зубко, голова ради Коаліції ГО «Запорізька Рада Реформ» 
     - Українська мова – одна з небагатьох, яка враховує гендерну специфіку. Використання фемінітивів є дуже важливим.
     
Ірина Лаба, голова міжфракційної депутатської групи «Рівні можливості» у Токмацькій районній раді
     - Однозначно: жінка має великі можливості, але десь губиться по дорозі. Тому треба дійсно надати більше знань для того, щоб жінка мала змогу на законодавчому рівні не тільки видавати закони, а ще й контролювати результат. Запорізький благодійний фонд «Єдність» за майбутнє» об’єднав всіх жінок різних фракцій політичних партій. Завдяки йому маємо змогу навчатися, бути грамотними, професійними і  допомагати людям не на словах, а на ділі. Багато хто говорить, що хотіли би допомагати, але немає практичних знань, немає технологій. «Єдність» за майбутнє» - це та організація, яка надала наснагу іти впевнено в майбутнє. 
 
 
69006, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 193, тел.: 236-70-00, факс: 213-29-70, 
 Е-mail:  Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript   website:  http://www.ednist-fond.com.ua  
 
За матеріалами сайту Запорізького благодійного фонду «Єдність» за майбутнє» 
 
Більше фотографій – у Facebook-групі «Депутатські групи «Рівні можливості» у Запорізькій області»    https://www.facebook.com/groups/274557499644395/ 
 
 
Інформаційний матеріал підготовлено в рамках проекту «Просування участі жінок у політиці та протидія ґендерним стереотипам», який Запорізький благодійний фонд «Єдність» за майбутнє» реалізує в партнерстві з НДІ за підтримки Уряду Великої Британії через Фонд розвитку ефективного врядування.

16 травня відбулось відкриття виставки творчих робіт вихованців Вільнянської дитячої художньої школи

16 травня відбулось відкриття виставки творчих робіт вихованців Вільнянської дитячої художньої школи.
Комунальний заклад «Вільнянська дитяча художня школа» Вільнянської районної ради запрошує усіх бажаючих відвідати звітну творчу виставку учнівських робіт в будинку дитячої художньої школи по вул. Софіївська 3-А. Виставка діятиме до 31 травня. Режим роботи: з понеділка по п’ятницю, з 14.00 до 17.00. Субота, неділя – вихідні.

Увага! Змінилися реквізити на водопостачання та водовідведення у Вільнянську

День Перемоги у Вільнянську - 2019

9-го травня у Вільнянську зранку пройшла Урочиста Хода по місту, яка плавно переросла у Мітинг на Меморіалі Слави "Вклонімося низько ветеранам", де виступили керівники району, міста та духовенства.
Молодь Вільнянська привітала ветеранів Другої Світової Війни, яких, нажаль, залишилось дуже и дуже мало, а в кінці всі присутні поклали квіти до Меморіалу Радянським Воїнам.
 

Велоестафета та автопробіг у Вільнянську до Дня Перемоги 2019

7 травня 2019 року у місті Вільнянську пройшла районна велоестафета «Єдність в ім'я Перемоги», організована сектором освіти, молоді і спорту та відділом культури і туризму Вільнянської райдержадміністрації. У заході взяли участь старшокласники чотирьох шкіл нашого міста.
Маршрут руху почався від Вільнянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3 та пролягав через пам’ятний знак на честь Героя Радянського Союзу Якова Васильовича Бочарова, Меморіальний комплекс на честь радянських воїнів та Аронов сад – скорботному місці, де знаходиться братська могила жертв нацизму. А 8 травня відбувся традиційний автопробіг по місцях бойової слави вільнянського района.
 

Вольнянский Край / Видео журнал Вольнянска 2012-2019