Регистрация / Вход

Свежак

Добра заслуговує кожна людина, яка потребує нашої допомоги

У цей непростий час кожен із нас не може залишитися байдужим, коли довкола є стільки людей, які потребують допомоги. Адже є ті, хто наразі не має що їсти, немає ніякої підтримки. З першого дня вторгнення російських військ Українська Православна Церква засудила цю війну та послідовно виступає за збереження суверенітету, незалежності і територіальної цілісності України.

Священнослужителі та віряни нагадують, що Українська Православна Церква є самостійною і незалежною у своєму управлінні та устрої. У своєму управлінні УПЦ керується патріаршою Грамотою від 27 жовтня 1990 року. Українська Православна Церква не тільки словом, а й ділом підтримує наших захисників, надає прихисток вимушеним переселенцям, допомагає всім тим, кого війна позбавила найнеобхіднішого для життя.

Так за 9 місяців воєнного протистояння священнослужителі та парафіяни Вільнянського благочиння передали на окуповані території та безпосередньо до міст та селищ, які щодня зазнають ворожих обстрілів більше 300 кг продуктів харчування, 280 кг одягу. Також було передано ліків на суму близько 30 тис. грн, дитячого харчування на 5, 5 тис. грн, засобів дитячої гігієни – 3800 грн, а ще дитячі іграшки та засоби побутової хімії.

До храмів Вільнянського благочиння звертаються за допомогою і вимушені переселенці. За 9 місяців храми Української православної церкви Вільнянського краю придбали та роздали продуктів харчування на 38 тис. грн, на 10 тис. грн ліків та майже на таку ж саму було придбано і передано продукти харчування, засоби гігієни, одяг, іграшки та засоби побутової хімії сім’ям вимушених переселенців з малолітніми дітьми. 105-ти особам з числа внутрішніх переселенців було надано житло. Днями за проханням людей, які були змушені покинути свої домівки, було передано 5 комплектів новенької постільної білизни.

Майже щодня священнослужителі УПЦ отримують велику кількість звернень від військовослужбовців, які є парафіянами цієї Церкви, щодо можливості звершення різних священнодій за їх участі, особливо Сповіді, Святого Причастя та простої розмови, як виду психологічної підтримки. Військовослужбовцям служителі та віряни Вільнянського благочиння за час військового протистояння передали 900 буханок хліба, продуктів харчування на 10 тис. грн, ліків на 3000 грн, побутової хімії на 1,5 тис. грн, засобів особистої гігієни на 1000 грн, а також 10 комплектів постільної білизни та одяг.

Через військові дії, від яких потерпає Україна, в усіх лікарняних закладах гостро відчувається нестача препаратів крові. Зараз такої допомоги потребують багато людей: наші захисники-військослужбовці ЗСУ, які проходять лікування та реабілітацію після поранень, а також ті, хто потрапив сюди внаслідок дорожньо-транспортних пригод, різноманітних важких травм та інше. Щонеділі віряни і священнослужителі УПЦ здають кров у рамках суспільно-церковного благодійного проекту «Любов милосердствує».

У своїй недільній проповіді Блаженніший Митрополит Онуфрій нагадав, що за словами апостола Павла, «якщо хтось про своїх i особливо про домашнiх не пiклується, той вiдрiкся вiд вiри i гiрший за невiрного» (1Тим. 5:8).

«Ми повинні робити добро насамперед тим, які поряд з нами, нашим домашнім, рідним, близьким. Але не лише ці люди заслуговують на добро, — зазначив він. — Добра заслуговує кожна людина, яка потребує нашої допомоги».

Як підкреслив Його Блаженство, «людина, яка робить добро всім, у міру своїх сил і можливостей, уподібнюється до Небесного Бога Отця, який добрий до всіх — і до невдячних, і до злих».

Вольнянский Край / Видео журнал Вольнянска 2012-2019