Регистрация / Вход

Поделитесь ссылкой с друзьями

Трохи про красу України

Ще трішечки і вже буде весна. Це саме та пора року, коли уся природа навкруги оживає і зовсім не хочеться сидіти вдома. Хочеться більш бувати на вулиці, зокрема на природі – у лісі, за містом, в селі на березі ставочка, а бо ж, якщо не має такої можливості, то хоча б частіше вибиратися до міського парку.

А там ще трішечки і буде те саме довгождане літо-літечко з його неповторним ярким та жовтогарячим сонечком. А з чим найбільш асоціюється літо? Звісно з ласкавим і трохи хвилюючим морем. А щоб туди вчасно дістатися, вже зараз треба потурбуватися за квитки на той вид транспорту, яким планується добиратися до місця призначення. Щоб побувати та поплавати у водах Чорного моря, прямо зараз можна поцікавитися тим, а чи є в продажу квитки на потяг Миколаїв, бо чесно скажу, що літнє море і море навесні – це зовсім різні моря.

Чому? Різниця ж звісно не тільки в температурі води і навколишнього середовища, а в самому повітрі. Саме весняне морське повітря наповнене свіжістю, солонуватим присмаком і тим неповторним потужним життєвим подихом. Навіть Борис Александров, що є директором Інституту морської біології НАН, став одним із співавторів дуже цікавої науково-популярної книги про загадки Чорного моря.

Не менше загадок зібрано і у водах та прибережний полосі Азовського моря. Тут навіть увіковічнили пам'ять самій простій і смачній рибці – бичку. Цей пам’ятник стоїть в одному з міст Азовського узбережжя – у Бердянську. А ось неподалік від міста Приморськ є заповідник Обіточна коса, який виглядає як невеличкі острівці, що зі всіх боків омивається ласкавим морем.

Якщо ж хочеться вдихнути в себе цілюще повітря лісів, то Черкащина з його Холодним Яром, Херсонщина з Олешківськими Пісками і Карпати завжди ради вітати справжніх цінителів природи у себе в гостях, які не руйнують, а навпаки усіма своїми силами допомагають зберегти красу нашої країни.

Вольнянский Край / Видео журнал Вольнянска 2012-2019