Регистрация / Вход

Свежак

Старовинне місто Берегове

Старовинне місто БереговеРайон міста Берегове розташований на південному заході Закарпатської області. У північній частині він граничить з Мукачівським районом, а на східній частині - з Виноградівським і Іршавським районами, на західному - з районом Ужгорода, на захід-півдні та півдні проходить межа України з територією Угорщини. Дуже близьке розташування кордону помітні в будинку місцевих жителів: море квітів, чистота, всього багато і не по-українськи стандартам все акуратно. Фортеці тут теж є, нехай від них залишилося зовсім небагато, правда залишилося від них небагато, але стародавніх храмів тут велике число. Мужієво, Вари, Кідьош, і ще велике число святилищ знаходяться в селах району Берегове, пускати не настоль старих, але все ж не менш колоритних і допитливих. 

Центральною спорудою міста є католицький храм 12-15 століть. Інші чарівні пам'ятки: Графський двір (1629г.), той, що належав у той час графу Габору Бетлені Трансильванського, термальний басейн, готель «Орослан», готель Гелікон в Янош. У Берегове розташовуються великі підвали для зберігання вина, вироблення під зовнішніми узвишшями починаючи з 17-го до початку 20-го століть. 
Принцом Ламбертом було закладено місто Лампертхазой. У 1240-1241 року він був цілком знесений татарською армією. Для відновлення міста та повернення населення на територію король Бела четвертий запросив саксонське жителів, яким він дав спеціальні привілеї в галузі торгівлі. Починаючи з 1271 місто придбало звання центрального комітату Берег. Вже в 1342 м. Берегове отримує ранг королівського вільного міста з подальшим привілейованості. 
У 1504 в 1-й раз виникла назва міста як Берегсас (
Beregszasz). У 1566г. місто знову був захоплений татарськими військами, 17/06/1657 його спалили солдати Польщі, в 1686 р. - солдати Габсбургів. І 22.05.1703 року на центральній площі Берегово Томаш Есе проголошує повстання всупереч Габсбургів. Пізніше, після розгону повстань, Карл 4-й Габсбург забрав місто і все майно роду Ракоці, а потім в 1728 р. віддав родині Шенборнів (нім. Schonborn). 
У 1919році місто трохи часу був під придушення румуно і пізніше перейшов до складу Чехословаччини згідно Тріанонському договором. Вже починаючи з 1938 і до 1944 року, Берегово знаходився ставився до Угорщини. А 26 жовтня 44-го він був визволений Червоною армією. 1945 місто та Закарпатті в цілому були приєднані до складу Украіни.17 травня 2001 Берегове присвоїли звання міста обласного значення.

Вольнянский Край / Видео журнал Вольнянска 2012-2019