Регистрация / Вход

Свежак

Як юристу знайти роботу за кордоном

Останнім часом все більше представників інтелектуальних професій задумується над можливістю продовжувати кар’єру за межами України. Серед них чималу частку складають люди з юридичною освітою.

Перенасиченість вітчизняного ринку праці такими фахівцями спричиняє труднощі з їх працевлаштуванням. Щоб не сидіти без роботи та не змінювати професію, експерти радять спробувати свої сили на міжнародному рівні.

 Можливості вітчизняних юристів

Сьогодні професія юриста вважається однією з найпрестижніших та перспективніших у світі. Аналітики підрахували, що пропозиція таких спеціалістів у більшості країн значною мірою перевищує попит на них. Та попри це хороші фахівці завжди затребувані і мають реальні шанси влаштуватися на роботу у престижну компанію.

Серед українців є небагато юристів, які змогли успішно працевлаштуватися за фахом в інших державах. Щоб отримати легальне робоче місце, кандидат повинен здобути ще одну вищу освіту в країні, де планує працювати, та підтвердити свої глибокі юридичні знання на практиці. Для прикладу, робота в Англії на посаді юридичного консультанта надається лише після отримання відповідної кваліфікації. Однак після цієї процедури відкривається можливість офіційної праці в будь-якій англійській компанії, включаючи крупні юридичні фірми Bryan Cave, Salans, CMS Cameron McKenna і ін.

 Де можна знайти роботу юриста

Найбільше можливостей для українських юристів є в європейських країнах. Але для легкого працевлаштування мало бути висококласним спеціалістом в Україні та мати диплом. Обов’язковою умовою є проходження практики.

Для українських юристів реальна робота в Польщі, яка представлена великою кількістю вакансій на різних підприємствах. Якщо вивчити мову і закони країни, є можливість побудувати успішну юридичну кар’єру.

Значно важче дістається українським юристам робота в Німеччині. В цій країні кількість безробітних спеціалістів права значно перевищує показники по інших професіях. Великі компанії через нестачу коштів скорочують юридичні департаменти. Тому шанси знайти роботу в українських фахівців досить малі. Ті, кому вдалося підтвердити кваліфікацію, мають можливість працевлаштуватися юристами в приватних фірмах або в консалтингових компаніях.

 Типові вимоги до кандидата на посаду юриста

Щоб отримати офіційну високооплачувану роботу в міжнародній компанії, кандидат повинен відповідати ряду вимог. В першу чергу при відборі претендентів розглядається їхній практичний досвід, а не лише теоретичні знання. Також в світі ціняться юристи, які володіють підприємницьким складом мислення. Так, юрист повинен вміти прогнозувати можливі проблеми і мати наперед підготовленні шляхи їх вирішення. Окрім цього, кандидат повинен добре розумітися на економіці і податковому праві.

Вольнянский Край / Видео журнал Вольнянска 2012-2019